Przegląd prasy TBL: 26. kolejka

Zapraszamy do naszego przeglądu artykułów prasowych po 26. kolejce Tauron Basket Ligi.

,

Gazeta Wyborcza: 2. rundę sezonu rozpocznie klasyk

W niedzielę zakończyła się runda zasadnicza Tauron Basket Ligi. W ostatni weekend lutego wystartuje kolejny etap rozgrywek. Tabela został podzielona na dwie części: miejsca 1-5 i 6-13. Do czołowej piątki dołączy Asseco Prokom Gdynia, a to oznacza, że w każdej z 10 kolejek możemy spodziewać się samych koszykarskich hitów. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Koszykarska Politechnika po pierwszej fazie sezonu. Mogło być gorzej

AZS Politechnika Warszawska, beniaminek Tauron Basket Ligi, zakończył pierwszą fazę rozgrywek na przedostatnim miejscu z bilansem 6-18. Koszykarze z Warszawy mogą się jednak cieszyć, że w ogóle uczestniczą jeszcze w rozgrywkach. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Niebywała porażka poznańskich koszykarzy

PBG Basket Poznań na niecałe trzy minuty przed końcem meczu we Wrocławiu prowadził ze Śląskiem 77:71. Potem jednak stracił 10 kolejnych punktów, przegrał i skończył sezon zasadniczy na 11. miejscu. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: W środę próba sił

Trefl, Turów, Anwil, Czarni, Zastal oraz Prokom stworzą górną szóstkę; Śląsk, AZS, Kotwica, PBG, Polpharma, Siarka, Politechnika i ŁKS powalczą o dwa miejsca w play-off. W niedzielę zakończył się pierwszy etap rozgrywek Tauron Basket Ligi. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Koszykarski Śląsk wygrał, ale awansu nie ma

Śląsk pokonał PBG Basket Poznań w ostatnim meczu sezonu zasadniczego, ale miejsca w play-off sobie nie zapewnił. Wrocławianie będą musieli o nie walczyć, bo swoje spotkanie wygrał też Zastal Zielona Góra. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Politechnika wysoko przegrała z Anwilem

Koszykarze AZS Politechniki blisko rywali byli do początku trzeciej kwarty, kiedy przegrywali tylko 44:48. Ostatnie minuty tej części przegrali jednak 5:19, a cały mecz z Anwilem Włocławek w 26. kolejce Tauron Basket Ligi - 62:86. Pierwszą fazę rozgrywek warszawiacy skończyli na 12. pozycji. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Trzecie miejsce Energi Czarni Słupsk

Pomimo zwycięstwa w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego nad AZS Koszalin 69:67 koszykarze Energi Czarni Słupsk pozostali w tabeli na 3. miejscu. Wszystko przez zwycięstwa PGE Turowa Zgorzelec oraz Anwilu Włocławek. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Zwycięstwo Trefla Sopot na koniec rundy zasadniczej TBL

Koszykarze Trefla Sopot pokonali na wyjeździe Siarkę Jezioro Tarnobrzeg 90:81. Już wcześniej sopocianie zapewnili sobie zwycięstwo w rundzie zasadniczej Tauron Basket Ligi. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Niszczycielski dzień Zastalu!

To była jedna z tych gier, które cieszą i mówią, że drużyna koszykarzy Zastalu Zielona Góra może osiągnąć wiele. Zresztą, już osiągnęła. Miażdżąc Kotwicę, zastalowcy z przytupem zagwarantowali sobie play-offy. Brawo, brawo, brawo! Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Kuba Dłoniak: - My to wszystko robimy dla was!

Jeżeli w trzeciej kwarcie niedzielnego meczu w hali CRS pojawiła się groźba, że Kotwica zamknie Zastalowi drzwi gry z najlepszymi w drugi etapie sezonu, to zielonogórscy koszykarze szybko wdeptali groźbę i rywali w parkiet. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Duża strata Siarki. Najlepszy strzelec kontuzjowany

LeMarshall Corbett może nie zagrać w drugim etapie rozgrywek Tauron Basket Ligi. Rzucający Siarki Jezioro Tarnobrzeg w meczu z Treflem Sopot doznał groźnie wyglądającej kontuzji kolana. Czytaj więcej

Rzeczpospolita: Już wszystko wiadomo

Śląsk Wrocław korespondencyjnie lepszy od AZS Koszalin. Czytaj więcej

Gazeta Pomorska: Anwil Włocławek gromi w Warszawie. Allen bohaterem

Drużyna Anwilu Włocławek w ostatniej kolejce TBL pewnie pokonała 86:62 ekipę AZS-u Politechnika Warszawska. Czytaj więcej