,

Lista aktualności

Juniorzy AZS ze wsparciem

Koszalińska hala KOSiR była zapełniona do ostatniego miejsca. Na trybunach oprócz kibiców AZS Koszalin znaleźli się także zawodnicy Akademików.

Juniorzy AZS Koszalin walczą o ćwierćfinał mistrzostw Polski, a ich przeciwnikiem był zespół PBG Basketu Poznań. Ostatecznie górą byli gracze z Wielkopolski, którzy zwyciężyli 98:76 (23:16, 23:14, 14:23, 38:23). Zawodnicy trenera Eugeniusza Kijewskiego mają zapewniony awans do dalszej fazy rozgrywek.
Na meczu juniorów AZS pojawili się: Igor Milicić, Marcin Dutkiewicz, Mateusz Bieg, JJ Montgomery, George Reese, Kamil Łączyński i LaMont McIntosh.

- Myślę, że w Polsce gra bardzo utalentowana młodzież. Poznań ma po prostu wyższy i nieco bardziej doświadczony skład, dlatego dzisiaj pokonali naszych młodszych kolegów. Bardzo dobrze radzili sobie niscy zawodnicy, z numerem 7 i 8 ( Jędrzej Graj i Damian Ruszkowski przyp.red.)- powiedział zaskoczony wysokim poziomem spotkania George Reese.

W czwartek o godzinie 18:00 koszalinianie zmierzą się z Pyrą Poznań, a ewentualne zwycięstwo zapewni im awans do czołowych drużyn w Polsce.