Przegląd prasy TBL: 16. kolejka

Zapraszamy do naszego przeglądu artykułów prasowych po 16. kolejce Tauron Basket Ligi.

,

Gazeta Wyborcza: Trefl gromi Anwil, a Politechnika Polpharmę - podsumowanie 16. kolejki

W hicie czołówki Trefl Sopot pokonał Anwil Włocławek aż 93:72, a w meczu na dole tabeli AZS Politechniki Warszawskiej zaskakująco łatwo rozbił Polpharmę Starogard 92:72. W piątek, w najbardziej zaciętym meczu 16. kolejki Tauron Basket Ligi, PGE Turów Zgorzelec punktem pokonał na wyjeździe Śląsk Wrocław. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Hit 16. kolejki Tauron Basket Ligi dla Trefla Sopot!

Trefl Sopot udanie zrewanżował się Anwilowi Włocławek za pamiętną porażkę w Hali Mistrzów, gdzie sopocianie przegrali w samej końcówce po fantastycznym rzucie za trzy Krzysztofa Szubargi. Trefl pomimo, że pierwszą kwartę przegrał wyraźnie 22:28, to w pozostałych był już zdecydowanie lepszy od Anwilu i wygrał całe spotkanie 93:72. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: ŁKS - Energa Czarni. Łodzianie przegrywają po ambitnej walce

W ostatnim spotkaniu 16. kolejki TBL sensacji nie było. Koszykarze ŁKS-u swej postawy w meczu z liderem ze Słupska wstydzić się jednak nie muszą. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Powrót Wójcika w derbach Dolnego Śląska

PGE Turów Zgorzelec po dramatycznej i nerwowej końcówce wygrał derby Dolnego Śląska 88:87. Emocjonujący pojedynek przyćmił powrót na parkiet żywej legendy koszykarskiej, Adama Wójcika. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Łukasz Koszarek z Trefla Sopot: Wygraliśmy z Anwilem Włocławek, ale jestem zły

Koszykarze Trefla Sopot w pełni zrewanżowali się Anwilowi Włocławek za październikową porażkę jednym punktem. W sobotę sopocianie pewnie pokonali Anwil 93:72. Czołową postacią Trefla był w tym spotkaniu Łukasz Koszarek. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: TBL Defensywnie: W bujanym fotelu o Tomaszu Kęsickim

Chciała go FC Barcelona, grał w Pamesie Walencja i Fortitudo Bolonia. Był jednym z najlepszych graczy obozu w Treviso. Miał szanse na angaż w NBA, ale jego kariera to ciągłe pasmo paskudnych kontuzji. Tomasz Kęsicki odbudowuje się w Kotwicy Kołobrzeg. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Przebojowa kolęda koszykarzy Trefla

Z humorem, wyczuciem i talentem aktorskim odśpiewali i odtańczyli koszykarze Trefla Sopot świąteczną piosenkę Marii Carey "All I want for Christmas is you". Teledysk, który miał premierę w przerwie sobotniego meczu z Anwilem Włocławek na telebimie w trójmiejskiej Ergo Arenie, już jest hitem internetu. - Chcemy uatrakcyjnić widowiska sportowe, bo w Trójmieście jest tak wiele drużyn, że trzeba się wyróżniać - mówi Agnieszka Pyrzanowska z działu marketingu Trefla, która wymyśliła koszykarską kolędę. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Wójcik wrócił do gry. Czy rzuci 10 tysięcy punktów?

Jeszcze tylko 103 punkty brakuje Adamowi Wójcikowi do przekroczenia bariery 10 tysięcy punktów rzuconych w koszykarskiej ekstraklasie. Legendarny koszykarz powrócił na parkiet po jedenastu miesiącach przerwy i poważnej kontuzji kolana. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: PGE Turów znów lepszy. Śląsk przegrał jednym punktem

W piątkowych koszykarskich derbach regionu Śląsk przegrał u siebie z PGE Turowem Zgorzelec 87:88. Pierwszy występ w reaktywowanym wrocławskim klubie zaliczył w tym meczu legendarny Adam Wójcik. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Pasywność, brak agresji, nijakość. Oto Anwil w Sopocie

Włocławianie grali nieźle, ale do drugiej kwarty. Od tego momentu zostali zdeklasowani przez Trefl. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Basket rozbity obroną Urlepa

Aż 21 strat popełnili koszykarze PBG Basket Poznań w starciu z dobrze zorganizowaną w obronie ekipą z Koszalina, która wygrała w sobotę swój trzeci mecz z rzędu. Czytaj więcej

Rzeczpospolita: Taniec zwycięstwa w Sopocie

W hitowym meczu 16. kolejki ekstraklasy mężczyzn Trefl łatwo pokonał Anwil Włocławek 93:72. Czytaj więcej

Gazeta Pomorska: Katastrofa Anwilu Włocławek w Sopocie. Potrzeba męskiej rozmowy!

Ponad 90 straconych punktów, fatalna obrona i brak pomysłu na Trefla Sopot - tak wyglądał powrót Anwilu na parkiety Tauron Basket Ligi. - Żartów nie ma, jeśli chcemy się w tym sezonie liczyć, musimy wziąć się ostro do pracy - mówi kapitan zespołu Łukasz Majewski. Czytaj więcej