Zapraszamy do naszego przeglądu artykułów prasowych po spotkaniach 16. kolejki Tauron Basket Ligi.

,

Gazeta Wyborcza: TBL Defensywnie: Q is back!

Powrót Qyntela Woodsa przyćmił wszystkie wydarzenia 16. kolejki Tauron Basket Ligi. Pan wszystko, LeBron James polskich parkietów i gwarant sukcesu, ponownie włożył koszulkę z numerem 24. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Qyntel Woods znów ma być gwiazdą PLK. Pan Wszystko wrócił

10 pkt i cztery asysty w 14 minut - tak wyglądał powrót Woodsa do Asseco Prokom Gdynia w meczu z PBG Basket Poznań (86:73). Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Przełamanie Trefla Sopot, ale w kiepskim stylu

Koszykarze Trefla Sopot przerwali serię meczów bez zwycięstwa. Po dwóch porażkach z rzędu w TBL, w niedzielę wygrali z Siarką Tarnobrzeg. Styl, w jakim tego dokonali pozostawia jednak wiele do życzenia. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Prokom z Woodsem i Adamsem to zespół kompletny

Łatwo wygrany mecz z PBG Basket Poznań pokazał, że po zatrudnieniu Qyntela Woodsa i Tommyego Adamsa Asseco Prokom Gdynia znów może być drużyną nie do ruszenia. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Herkt: Dostaliśmy lanie. I to wszystko

Ojciec zwycięstwa Czarnych? - Rozgrywający Jerel Bassingame - nie miał wątpliwości Tomasz Herkt, trener zastalowców. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Niespodziewana porażka koszykarzy

Turowa PGE Turów Zgorzelec przegrał wyjazdowe spotkanie z AZS-em Koszalin 78:85. Była to pierwsza porażka ligowa Turowa w tym roku kalendarzowym. Na pięć minut przed końcem meczu Turów wygrywał jeszcze 11 punktami. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Wygrana była naprawdę blisko

W meczu 16. kolejki Tauron Basket Ligi koszykarze Siarki Tarnobrzeg przegrali z Treflem Sopot 63:65. Podopieczni Bogdana Pamuły z trzema zwycięstwami na koncie zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Basket nie zepsuł święta

Na parkiecie mistrzów Polski poznaniacy przegrywali już różnicą 22 pkt. Wygrana 22:15 ostatnia kwarta pozwoliła tylko zmniejszyć rozmiary porażki koszykarzy Miliji Bogicevicia. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Lider odnalazł zagubioną formę Odnowiony

Zastal nie dał radości kibicom w pierwszym meczu we własnej hali, nie dostarczył nawet emocji. Trochę się martwiliśmy, czy Czarni Słupsk zdołają przed niedzielnym spotkaniem wzmocnić skład, by wyjść z kryzysu. Ze wzmocnieniami nie zdążyli, lecz trener Dainius Adomaitis odbudował moc lidera na bazie tego, co posiadał. Czytaj więcej

Rzeczpospolita: Polpharma nie schodzi z drogi zwycięstw

W hitowym meczu 16. kolejki Tauron Basket Ligi zespół ze Starogardu Gdańskiego pokonał Anwil Włocławek 74:70 i awansował na drugie miejsce w tabeli. Liderem pozostają Energa Czarni Słupsk. Czytaj więcej

Gazeta Pomorska: Anwil Włocławek przegrał z Polpharmą

Kolejna przegrana końcówka włocławian. W ekipie brakuje strzelca, który w najważniejszych momentach dokonałby "egzekucji” na rywalu. Może akurat tego dnia byłby nim Berisha, ale nie mógł grać z powodu kontuzji kolana. Czytaj więcej

Przegląd Sportowy: Dobry trener jest kluczem do sukcesu

Po kolejnym zwycięstwie Polpharmy na jej trenera Zorana Sretenovicia spływa coraz więcej pochwał. - Zoran Sretenović zrobił różnicę - tak Brian Gilmore tłumaczy bardzo dobrą postawę swojej Polpharmy. Czytaj więcej

Dziennik Bałtycki: Siarka Tarnobrzeg - Trefl Sopot 63:65

Tego meczu nie można było przegrać. Po dwóch kolejnych porażkach w Tauron Basket Lidze koszykarze Trefla w końcu okazali się lepsi od rywali. W wyjazdowym starciu z najsłabszą w ekstraklasie Siarką Tarnobrzeg sopocianie zwyciężyli 65:63, mimo że ich gra wciąż daleka jest od idealnej. Czytaj więcej

Dziennik Bałtycki: Polpharma nadal niepokonana w 2011 roku! Anwil na kolanach!

Fantastyczna seria starogardzian wciąż trwa! Zatrzymać Polpharmę w jej obiekcie nie potrafił nawet wicemistrz Polski! Anwil Włocławek walczył do ostatnich minut, lecz w decydującym fragmencie musiał uznać wyższość znakomitych gospodarzy. Zoran Sretenović i jego podopieczni mają ogromne powody do radości - zanotowali szóste ligowe zwycięstwo z rzędu i zachowali miano niepokonanej drużyny w 2011 roku! Czytaj więcej

Dziennik Bałtycki: Przełamanie Energi Czarnych w Zielonej Górze!

Niezwykle szybko grający zawodnicy Energi Czarnych wreszcie przerwali serię porażek! Słupszczanie wygrali bowiem z beniaminkiem Zastalem Zielona Góra aż 94:70. Czytaj więcej

Onet.pl: Polpharma idzie jak burza, witaj w domu "Q"

Polpharma Starogard Gdański wygrała ósmy z ostatnich dziewięciu meczów w Tauron Basket Lidze i awansowała na 2. miejsce w tabeli. Do Asseco Prokomu wrócił Qyntel Woods. W debiucie grał krótko, ale efektownie i skutecznie. "Q" może znów być największą gwiazdą PLK, która będzie przyciągać kibiców na mecze mistrzów Polski. Czytaj więcej