,

EuroPuchar: Lampe znów wygrywa

Kolejne zwycięstwa zanotowali na swoim koncie polscy reprezentanci. Maciej Lampe i jego Uniks Kazań pokonali Cedevitę Zagrzeb, a Pepsi Caserta Łukasza Koszarka zwyciężyło w Czechach CEZ Nymburk.

Nie ma mocnych w EuroPucharze na Uniks Kazań, w którym występuje Maciej Lampe. Polski zawodnik ponownie był jednym z najlepszych koszykarzy rosyjskiego zespołu, zdobywając 17 punktów i zaliczając osiem zbiórek, trzy asysty i przechwyt, co wydatnie przyczyniło się do zwycięstwa Uniksu w Zagrzebiu nad tamtejszą Cedevitą. Wszystko rozstrzygnęło się w trzeciej kwarcie tego spotkania. Jeszcze po 20 minutach gry gospodarze byli tylko trzy punkty za Uniksem, jednak w trzeciej części kompletnie się pogubili i mimo że rzucili rywalom 19 punktów, to stracili ich aż 35. Przewaga gości szybko wzrosła i doświadczeni koszykarze ze wschodu nie pozwolili już sobie odebrać wygranej, zwyciężając 94:76.

Drugie zwycięstwo w fazie Last 16 odniosła Pepsi Caserta Łukasza Koszarka. Reprezentacyjny rozgrywający spędził na parkiecie tylko 12 minut, zdobywając dwa punkty (1/2 za 2), jednak ten czas pozwolił Koszarkowi być liderem asyst swojego zespołu, bowiem zaliczył cztery kończące podania do swoich partnerów. Pepsi nie bez problemów zwyciężyła w Czechach CEZ Nymburk. Jeszcze przed decydującą kwartą gospodarze tracili do ekipy z Półwyspu Apenińskiego tylko dwa punkty, ale decydujące akcje należały do zawodników trenera Stefano Sacripantiego, którzy razem z Asefą Estudiantesem Madryt przewodzą w grupie K.

W Sewilli nie udało się zwyciężyć Benettonowi Treviso z Jakubem Wojciechowskim w składzie. Polak grał ponad 12 minut, trafiając w tym czasie jeden oddany rzut za trzy punkty i to był jego cały dorobek. Benetton przez większą część spotkania był minimalnie za ekipą gospodarzy i po 20 minutach przegrywał tylko 30:31. Włosi swoją szansę zaprzepaścili przede wszystkim w ostatniej kwarcie, w której zdołali zdobyć tylko dziewięć punktów. Tak grając nie można wygrać, tym bardziej na wyjeździe i to Cajasol Sewilla zwyciężyła 66:55. Dla Benettonu to pierwsza porażka w tej fazie rozgrywek.

27 punktów Jaycee Carrolla dało Gran Canarii zwycięstwo nad Hemofarmem Vrsac. Pewną wygraną na własnym parkiecie zanotował francuski Le Mans. Koszykarze tego zespołu odprawili z kwitkiem Aris Saloniki 85:70 i poza Uniksem Kazań była to najwieksza różnica punktowa tej kolejki. Mecz Alby Berlin z Panelliniosem Ateny zostanie rozegrany w czwartek 27 stycznia.

Komplet wyników 2. kolejki Last 16:

Grupa I: Gran Canaria - Hemofarm Vrsac 72:66, Cedevita Zagrzeb - Uniks Kazań 76:94.

Tabela: Uniks 2-0, Hemofarm 1-1, Gran Canaria 1-1, Cedevita 0-2

Grupa J: Le Mans - Aris Saloniki 85:70, Budiwielnik Kijów - BC Goettingen 68:56.

Tabela: Le Mans 1-1, Aris 1-1, Budiwielnik 1-1, BC Goettingen 1-1

Grupa K: CEZ Nymburk - Pepsi Caserta 68:74, Galatasaray Stambuł - Asefa Estudiantes Madryt 57:68.

Tabela: Asefa Estudiantes 2-0, Pepsi 2-0, CEZ Nymburk 0-2, Galatasaray 0-2

Grupa L: Cajasol Sewilla - Benetton Treviso 66:55, Alba Berlin - Panellinios Ateny 68:65.

Tabela: Cajasol 2-0, Benetton 1-1, Alba 1-1, Panellinios 0-2