ENBL: BM Stal lepsza od Trefla

,

W wewnętrznym starciu drużyn Energa Basket Ligi w rozgrywkach European North Basketball League BM Stal Ostrów Wielkopolski pokonała Trefla Sopot 88:65.

,

Zespół trenera Andrzeja Urbana w pierwszej kwarcie mógł liczyć na Josha Perkinsa i Nemanję Djurisicia, dzięki czemu już po 10 minutach miał 10 punktów przewagi. Sopocianie starali się nawiązać rywalizację w kolejnej części meczu, ale gospodarze utrzymywali pewną przewagę. Druga połowa nie zmieniała obliczu spotkania - to BM Stal miała sytuację pod kontrolą i wygrała ostatecznie 88:65. W ekipie z Ostrowa Wielkopolskiego na wyróżnienie zasłużył Ojars Silins z 24 punktami i 4 zbiórkami. W Treflu najlepszy był Garrett Nevels - zdobył 20 punktów, 8 zbiórek i 4 asysty.

BM Stal Ostrów Wielkopolski - Trefl Sopot 88:65 (23:13, 28:25, 19:11, 18:16)

BM Stal: Silins 24, Perkins 16, Kulig 11, Załucki 11, Skele 10, Garbacz 7, Djurisić 7, Siewruk 2, Zębski 0, Rachwalski 0, Rutecki 0

Trefl: Nevels 20, Pluta 14, Zyskowski 12, Freimanis 4, Kolenda 4, Radić 4, Kulikowski 4, Salumu 3, Wells 0, Urbaniak 0, Malesa 0