Karolak i Sitnik we Wrocławiu
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Karolak i Sitnik we Wrocławiu

Jakub Karolak (27 lat, 196 cm) oraz Michał Sitnik (20 lat, 195 cm) zostali nowymi zawodnikami WKS Śląska Wrocław.

,

Karolak w poprzednim sezonie Energa Basket Ligi występował w Legii Warszawa. W 37 rozegranych spotkaniach zdobywał średnio 12,4 punktu, 3,5 zbiórki oraz 1,1 asysty. W przeszłości występował w Anwilu Włocławek, Treflu Sopot, PGE Turowie Zgorzelec oraz w zespołach z Dąbrowy Górniczej i Lublina. Z WKS Śląskiem podpisał dwuletnią umowę.

- Do przyjścia do Wrocławia skłoniły mnie przede wszystkim ambitne plany włodarzy Śląska, bowiem - jak wiadomo - WKS będzie grał w europejskich pucharach. To była bardzo ważna karta przetargowa przy podpisywaniu ze mną kontraktu. Śląsk to drużyna z wielkimi tradycjami, która także w zeszłym sezonie spisywała się bardzo dobrze i sięgnęła po brązowy medal mistrzostw Polski. Uważam, że to kolejny krok do przodu w mojej karierze i już nie mogę doczekać się początku sezonu - mówi Karolak na oficjalnej stronie zespołu.

Sitnik w ostatnim sezonie grał w WKK Wrocław. W Suzuki 1 Lidze Mężczyzn zdobywał średnio 8,3 punktu, 3,6 zbiórki oraz 1,3 asysty w 40 meczach. W przeszłości występował już w WKS Śląsku - w drużynie U16. Teraz podpisał trzyletnią umowę.

- Do powrotu do Śląska przekonała mnie przede wszystkim możliwość rozwoju. Nie ma drugiego miejsca w Polsce, gdzie mógłbym regularnie występować w Suzuki 1 Lidze Mężczyzn i jednocześnie walczyć o miejsce w Energa Basket Lidze. Bardzo się cieszę, że znów tu jestem i moją przyszłość w WKS-ie traktuję jako duże wyzwanie. Mam za sobą już pierwszy trening w Kosynierce i skupiam się na doskonaleniu techniki indywidualnej. Jestem pełen optymizmu przed nadchodzącym sezonem - mówił Sitnik na oficjalnej stronie zespołu.