Odrabianie zaległości w Zielonej Górze. Transmisja w Polsat Sport Extra
fot. Tomasz Browarczyk/Enea Zastal

,

Lista aktualności

Odrabianie zaległości w Zielonej Górze. Transmisja w Polsat Sport Extra

Mistrzowie Polski, Enea Zastal BC Zielona Góra, zagrają z Treflem Sopot w zaległym spotkaniu 16. kolejki Energa Basket Ligi. Transmisja w poniedziałek od 17:30 w Polsat Sport Extra.

,

Zielonogórzanie w swoim ostatnim spotkaniu pewnie pokonali Enea Astorię Bydgoszcz, a później rywalizowali jeszcze w Lidze VTB z Avtodorem Saratow. Trefl z kolei niedawno wznowił treningi, ten mecz rozegra zaledwie kilka dni po innym starciu w Energa Basket Lidze przeciwko HydroTruckowi Radom.

Iffe Lunberg - Geoffrey Groselle: ten duńsko-amerykański duet to główny motor napędowy w zespole z Zielonej Góry. To wysokiej klasy zawodnicy, prawdopodobnie najlepsi na swoich pozycjach w całej EBL. Zatrzymanie ich może być bardzo trudne, ale z pewnością będą tego próbować reprezentanci Polski - Łukasz Kolenda oraz Dominik Olejniczak.

Nuni Omot, który niedawno dołączył do zespołu trenera Marcina Stefańskiego, może okazać się sporym ofensywnym wzmocnieniem. Teraz będzie grał m.in. przeciwko Filipowi Putowi oraz Janisowi Berzinsowi. Ciekawe także, czy Kris Richard okaże się lepszym strzelcem od rozgrywającego dobry sezon Michała Kolendy.

Transmisja spotkania Enea Zastal BC Zielona Góra - Trefl Sopot w poniedziałek od 17:30 w Polsat Sport Extra.