Ben McCauley ponownie w Polsce
fot. Krzysztof Cichomski/King

,

Lista aktualności

Ben McCauley ponownie w Polsce

Amerykanin Ben McCauley (34 lata, 206 cm) ponownie zagra w Energa Basket Lidze. Środkowy podpisał umowę z WKS Śląskiem Wrocław.

,

Tagi: Ben McCauley

Podkoszowy po raz pierwszy grał w Polsce w sezonie 2012/2013. Wtedy w Polpharmie Starogard Gdański zdobywał średnio 18,9 punktu, 7,8 zbiórki i 2 asysty na mecz. Wziął też udział w Meczu Gwiazd i w konkursie wsadów. Później występował na Ukrainie, w Hiszpanii, Turcji i Izraelu.

W ostatnim sezonie był zawodnikiem Kinga Szczecin. W 19 rozegranych spotkaniach EBL zdobywał średnio 15,3 punktu, 7,1 zbiórki i 2,1 asysty na mecz. Następnie występował w Brujos de Guayama w Portoryko.

- Rozgrywki w Portoryko zakończyłem niecały miesiąc temu, więc jestem w dobrej formie. Chciałem dalej grać na wysokim poziomie, a Śląsk w tym sezonie radzi sobie bardzo dobrze pod wodzą świetnego trenera. Kiedy Oliver Vidin zaproponował mi grę dla WKS-u, nie zastanawiałem się długo. Wrocław jest pięknym miastem, a ja wierzę, że ze Śląskiem możemy zdobyć Mistrzostwo i Puchar Polski - mówi Ben McCauley na oficjalnej stronie drużyny.

 

Tagi: Ben McCauley