Ostrowianie niepokonani u siebie, wygrali z Polskim Cukrem

,

Kolejne zwycięstwo Arged BMSlam Stali w Energa Basket Lidze! Tym razem ostrowianie pokonali we własnej hali Polski Cukier Toruń 85:80.

,

Gospodarze rozpoczęli to spotkanie od prowadzenia 6:0 po trójce Taureana Greena. Torunianie odpowiedzieli na to serią 7:0, ale ich przewaga utrzymała się bardzo krótko. Świetnie radzili sobie Jakub Garbacz, a dzięki późniejszej akcji Carla Lindboma ostrowianie uciekali na osiem punktów. Po 10 minutach było 24:17. Druga kwarta była dość wyrównana, ale Polski Cukier nie odrabiał strat. Natomiast po późniejszych akcjach wykończonych przez Jarosława Mokrosa Arged BMSlam Stal zdobywała 11 punktów przewagi. To jednak nie wystraszyło zespołu trenera Jarosława Zawadki, który zanotował dobry ofensywny fragment. Swoje robił Damian Kulig i to głównie dzięki niemu zbliżył się na pięć punktów. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 49:44.

W trzeciej kwarcie ekipa z Torunia starała się być ciągle bardzo blisko przeciwników. Pomagali w tym przede wszystkim Diduszko oraz Kulig, ale trzeba podkreślić, że drużyna trenera Łukasza Majewskiego nie chciała pozwolić na zbyt wiele i kontrolowała sytuację. James Florence i Chris Smith sprawiali, że po 30 minutach było 73:60. W kolejnej części spotkania po rzutach Keyshawna Woodsa oraz Carltona Bragga przyjezdni zbliżali się jeszcze na siedem punktów. Gospodarze ciągle byli jednak lepsi, a ważnych momentach nie zawodzili Jakub Garbacz oraz Josip Sobin. Ostatecznie zwyciężyli 85:80.

Najlepszym strzelcem ostrowian był James Florence z 19 punktami i 4 asystami. W ekipie przyjezdnej wyróżniał się Donovan Jackson z 22 punktami i 5 asystami.