Pewne zwycięstwo Stelmetu Enei nad GTK

,

Czwarta wygrana zielonogórzan w tym sezonie Energa Basket Ligi! Stelmet Enea pokonał w piątek GTK Gliwice 92:73.

,

Lepiej to spotkanie rozpoczęli gospodarze, którzy po akcji Gabriela Lundberga prowadzili 7:3. Szybko odpowiadał na to Jordon Varnado i zdobywał nawet minimalną przewagę dla swojej ekipy. Mecz toczył się w bardzo szybkim tempie i wydawało się, że to Stelmet Enea ma inicjatywę. GTK nie zgadzało się na taki stan rzeczy - kolejne rzuty wolne Varnado oznaczały remis po 10 minutach - po 24. Dobre zrozumienie między Łukaszem Koszarkiem i Geoffreyem Groselle’em pozwoliło zielonogórzanom na prowadzenie dziewięcioma punktami na początku drugiej kwarty. Ekipa trenera Żana Tabaka zdecydowanie poprawiła defensywę, a z nią ogromne problemy mieli gliwiczanie. W pewnym momencie przewaga tego zespołu wynosiła aż 18 punktów. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 49:31.

Trójki Daniela Szymkiewicza i Janisa Berzinsa sprawiły, że Stelmet Enea na początku trzeciej kwarty prowadził aż 27 punktami. W drużynie trenera Matthiasa Zollnera ciągle wyróżniał się Varnado, ale Amerykanin w pojedynkę nie był w stanie zmienić oblicza spotkania. Wsad Lundberga ustawił wynik po 30 minutach na 73:57. W ostatniej części meczu zielonogórzanie kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Ciągle prezentowali agresywną obronę i utrzymywali wysoką, bezpieczną przewagę. Ostatecznie zwyciężyli pewnie - 92:73.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Gabriel Lundberg z 27 punktami, 4 zbiórkami i 3 asystami. W ekipie gości wyróżniał się Jordon Varnado z 25 punktami i 11 zbiórkami.