Najlepsza piątka 20. tygodnia EBL

Devoe Joseph, Kris Clyburn, Carl Lindbom, Aaron Cel i Peter Olisemeka - to najlepsza piątka 20. tygodnia Energa Basket Ligi.

WKS Śląsk dość długo musiał gonić wynik, ale ostatecznie pokonał Polpharmę Starogard Gdański 90:83. Jednym z bohaterów tego spotkania był Devoe Joseph, który zanotował serię trójek i wyprowadził wrocławian na prowadzenie. Kanadyjczyk w całym meczu zdobył 22 punkty, 3 zbiórki, 2 asysty i 2 przechwyty (eval 24).

Enea Astoria sprawiła sporą niespodziankę i pokonała na wyjeździe Stelmet Enea BC Zielona Góra 113:107. Nie do zatrzymania - szczególnie w drugiej połowie - był Kris Clyburn. Zawodnik zespołu z Bydgoszczy zanotował ostatecznie 35 punktów (5/7 za trzy), 8 zbiórek, 3 asysty i 3 przechwyty (eval 37).

Mecz HydroTrucka z Legią był pełen zrywów ofensywnych z obu stron, ale ostatecznie to ekipa z Radomia zwyciężyłą 79:76. W całym meczu wyróżniał się Carl Lindbom. Skrzydłowy zdobył 23 punkty (5/8 za trzy), 5 zbiórek, 4 asysty i przechwyt (eval 25).

Polski Cukier od drugiej połowy kontrolował wydarzenia na parkiecie w meczu z MKS Dąbrowa Górnicza (96:85(, a duża w tym zasługa Aarona Cela. Reprezentant Polski rozegrał najlepszy mecz w tym sezonie EBL - zdobył 21 punktów, 4 zbiórki, 4 asysty i przechwyt (eval 24).

Peter Olisemeka udowadnia, że potrafi wykorzystać minuty na parkiecie. Jego PGE Spójnia pokonała GTK Gliwice 86:79, a środkowy zanotował 14 punktów, 14 zbiórek, 3 przechwyty i asystę (eval 29).

Najlepsza piątka tygodnia będzie wybierana w każdą środę. Bierzemy pod uwagę mecze rozgrywane od środy do wtorku.