Start podejmuje Asseco Arkę. Zobacz w Polsat Sport Extra
fot. Elbrus Studio/Start

,

Lista aktualności

Start podejmuje Asseco Arkę. Zobacz w Polsat Sport Extra

Przed Startem Lublin kolejne wyzwanie i mecz z silną Asseco Arką Gdynia! Czy również tym razem zespół trenera Davida Dedka zaskoczy przeciwnika? Transmisja w niedzielę od 12:30 w Polsat Sport Extra.

,

Lublinianie w ostatniej kolejce dopiero po raz pierwszy w tym sezonie musieli uznać wyższość przeciwnika - na wyjeździe ulegli Kingowi Szczecin. Ekipa trenera Przemysława Frasunkiewicza z kolei rozegrała bardzo wyrównane spotkanie z WKS Śląskiem Wrocław, ale w końcówce przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Brynton Lemar - gra Amerykanina to chyba jedno z największych zaskoczeń początku obecnego sezonu. To bardzo ofensywny zawodnik, który potrafi właściwie w pojedynkę przesądzać o losach poszczególnych spotkań. Teraz zagra jednak przeciwko Joshowi Bosticowi - akurat tego gracza kibicom Energa Basket Ligi nie trzeba przedstawiać. W obecnych rozgrywkach gra jeszcze lepiej niż w poprzednich i udowadnia, że zatrzymanie go w składzie było świetnym ruchem zespołu z Gdyni.

Do składu Asseco Arki dołączył niedawno Armani Moore. Już w swoim pierwszym meczu we Wrocławiu, właściwie bez treningu z całym zespołem, pokazał co może wnieść do gry. Chodzi tu przede wszystkim o atletyzm, zbiórki, a także punkty. Można się spodziewać, że w spotkaniu z ekipą z Lublina będzie rywalizował m.in. z Kacprem Borowskim i Damianem Jeszke.

To będzie też ważny mecz dla Devonte Upsona. Środkowy cały poprzedni sezon spędził w Starcie i właśnie tam się wypromował. Teraz jest ważnym ogniwem ekipy z Gdyni - blokuje, kończy efektownie akcje w polu trzech sekund, dostaje piłki w kluczowych momentach. W Lublinie mają oczywiście jego następcę - został nim Jimmie Taylor. To obecnie czwarty zbierający całej EBL i podpora zespołu w pomalowanym.

Początek transmisji spotkania Start Lublin - Asseco Arka Gdynia w niedzielę o godz. 12:30 w Polsat Sport Extra.