Łukasiak wraca do Ostrowa Wlkp.
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Łukasiak wraca do Ostrowa Wlkp.

Szymon Łukasiak (31 lat, 205 cm) zmienia klub w Energa Basket Lidze. Środkowy wraca do ekipy Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp.

Łukasiak w obecnym sezonie był zawodnikiem MKS Dąbrowa Górnicza - w 23 rozegranych spotkaniach notował średnio 7,8 punktu i 3 zbiórki na mecz. Środkowy grał w ekipie z Ostrowa Wlkp. w poprzednich rozgrywkach - zdobywał wtedy srebrne medale. Teraz podpisał nową umowę do końca sezonu 2019/2020.

- Szymon to bardzo ambitny koszykarz, który ciężko pracuje na treningach. Słyszałem o nim same pozytywny, także od Artura Packa, trenera przygotowania motorycznego. Obaj współpracowali ze sobą w Koszalinie, więc wiemy, czego się spodziewać i osobiście bardzo cieszę się z jego transferu. Potrzebowaliśmy zawodnika pod kosz, a Łukasiak powinien być idealnym uzupełnieniem rotacji właśnie w tej strefie. Już rok temu w Ostrowie udowodnił, że jest dojrzałym graczem, który potrafi wykorzystać swoje doświadczenie - mówi na oficjalnej stronie zespołu trener Wojciech Kamiński.

Szymon Łukasiak w przeszłości występował w zespole uczelni Jacksonville w NCAA oraz w Szwecji i Portugalii, a także w ekipach z Tarnobrzega, Koszalina i Szczecina.