Polski Cukier zagra w Radomiu. Oglądaj w Polsacie Sport
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Polski Cukier zagra w Radomiu. Oglądaj w Polsacie Sport

Na parkiecie w Radomiu zobaczymy aż siedmiu zawodników, którzy brali udział w ostatnich kwalifikacjach do Mistrzostw Świata! Transmisja niedzielnego meczu HydroTruck Radom - Polski Cukier Toruń od 12:30 w Polsacie Sport.

,

 

Aaron Cel, Karol Gruszecki, Krzysztof Sulima, Cheikh Mbodj i Michael Umeh z Polskiego Cukru oraz Carl Lindbom i Duda Sanadze z HydroTrucka - ci wszyscy zawodnicy ostatnio trenowali ze swoimi reprezentacjami i grali w meczach kwalifikacyjnych do Mistrzostw Świata. Polska awansowała do tej imprezy po 52 latach! W Chinach zagrają także Senegal oraz Nigeria, a ta sztuka nie udała się Finlandii i Gruzji.

Od kilku dni wszyscy ci zawodnicy przygotowywali się już w klubach do kolejnego etapu sezonu Energa Basket Ligi. Polski Cukier jest jednym z kandydatów do walki o medale, natomiast ekipa z Radomia z pewnością chce się jeszcze włączyć w walkę o play-off. Jak na te drużyny wpłynie przerwa w rozgrywkach?

 

 

Rob Lowery kontra Obie Trotter - obok tego starcia nie można przejść obojętnie! Obaj rozgrywający są jednymi z liderów swoich drużyn. Lowery jest bardzo efektowny, a Trotter niezwykle doświadczony. Amerykanie są jednocześnie czołowymi podającymi całej Energa Basket Ligi - odpowiednio na trzecim i drugim miejscu ze średnią około 7 asyst na mecz. To wszystko sprawia, że warto bliżej przyjrzeć się ich bezpośredniemu pojedynkowi.

Drużyna trenera Dejana Mihevca z pewnością ma przewagę pod koszami. Aaron Cel, Krzysztof Sulima, Damian Kulig, Cheikh Mbodj - te nazwiska robią spore wrażenie, a trzeba pamiętać, że do formy dochodzi też Przemysław Karnowski. Jakuba Parzeńskiego, Daniela Walla i Carla Lindboma czeka naprawdę trudne zadanie, bo potencjał ofensywny torunian pod koszami jest być może największy w całej EBL.

Ciekawym zawodnikiem w ekipie HydroTrucka jest Duda Sanadze. Reprezentant Gruzji dołączył do zespołu w trakcie sezonu, ale z miejsca stał się czołowym strzelcem. Ostatnio jego forma nie była najwyższa, ale na pewno będzie się chciał pokazać przeciwko silnemu zespołowi. Jego rywalem będzie głównie Karol Gruszecki, który znany jest z trójek, wsadów, ale też dobrej obrony. Który z nich lepiej wykorzysta swoje doświadczenie?

Początek spotkania HydroTruck Radom - Polski Cukier Toruń w niedzielę o godz. 12:35. Transmisja w Polsacie Sport od godz. 12:30.

 

 

20. kolejka Energa Basket Ligi:

GTK Gliwice - TBV Start Lublin, sobota, godz. 12:30 - transmisja w Polsacie Sport

Legia Warszawa - Trefl Sopot, sobota, godz. 15:00 - transmisja w Emocje.TV

Spójnia Stargard - Anwil Włocławek, sobota, godz. 17:00 - transmisja w Emocje.TV

Miasto Szkła Krosno - King Szczecin, sobota, godz. 18:30 - transmisja w Emocje.TV

HydroTruck Radom - Polski Cukier Toruń, niedziela, godz. 12:30 - transmisja w Polsacie Sport

MKS Dąbrowa Górnicza - Arka Gdynia, niedziela, godz. 15:00 - transmisja w Emocje.TV

AZS Koszalin - Polpharma Starogard Gd., niedziela, godz. 17:00 - transmisja w Emocje.TV