Almeida wraca do Anwilu!
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Almeida wraca do Anwilu!

Ivan Almeida (29 lat, 197 cm) wraca do Energa Basket Ligi i zespołu mistrza Polski - Anwilu Włocławek!

,

 

Ivan Almeida był liderem Anwilu w poprzednim sezonie - w Energa Basket Lidze zdobywał średnio 17,3 punktu, 5,5 zbiórki i 2,9 asysty na mecz. Został też MVP meczu o Lotto Superpuchar Polski, ponadto szkoleniowcy uznali, że był najlepszym zawodnikiem rozgrywek w rundzie zasadniczej. W tym samym głosowaniu znalazł się też w pierwszej piątce.

Almeida dużą część swojej kariery spędził w Portugalii, ale występował też m.in. w USA (Stonehill College w drugiej dywizji NCAA). Później grał we Francji - w ekipach Lille Metropole Basket, Chorale de Roanne Basket i Cholet Basket. Ostatnio był zawodnikiem estońskiej drużyny Kalev Tallinn. W pięciu spotkaniach w Lidze VTB zdobywał średnio 16,6 punktu, 4,6 zbiórki i 2 asysty.

- Od kilku tygodni rozmawialiśmy od ewentualnej możliwości współpracy, jednocześnie czekając na rozwiązanie kontraktu przez Ivana z dotychczasowym zespołem oraz informację, że jest zdrowy i może wrócić do gry. Dziś możemy z dumą ogłosić sfinalizowanie kontraktu - powiedział na oficjalnej stronie klubu prezes zarządu KK Włocławek, Arkadiusz Lewandowski.