GTK pokonuje Austriaków w Alpe Adria Cup

,

GTK Gliwice pokonało na wyjeździe drużynę BC Hallmann Wiedeń 115:92 w ramach rozgrywek Alpe Adria Cup.

,

Pierwsza połowa spotkania w Wiedniu była dla zespołu trenera Pawła Turkiewicza bardzo trudna. Wszystko przez świetną postawę Jasona Detricka i Paula Radakovicsa. To właśnie dzięki tym zawodnikom gospodarze po 20 minutach rywalizacji prowadzili czterema punktami. W kolejnych kwartach gliwiczanie wykorzystali fakt, że rywale mają dość krótką ławkę rezerwowych. Świetnie prezentowali się szczególnie Riley Lachance i Myles Mack, którzy rzucili łącznie aż 52 punkty. Ostatecznie GTK wygrało 115:92 i nadal jest niepokonane w Alpe Adria Cup.

BC Hallmann Wiedeń - GTK Gliwice 92:115 (23:22, 27:24, 19:34, 23:35)

BC Hallmann: Detrick 44, Radakovics 22, Gvozden 12, Koka 5, M. Trmal 4, F. Trmal 3, Zadeh 2, Trbović 0

GTK: Lachance 27, Mack 25, Robak 12, Dawkins 11, Szlachetka 9, Piechowicz 7, Radwański 7, Dodd 7, Słupiński 5, Kiwilsza 3, Kurbas 2, Dawdo 0