Trotter na dwa lata w Rosie
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Trotter na dwa lata w Rosie

Obie Trotter (34 lata, 188 cm) nadal będzie grał w Energa Basket Lidze. Amerykanin podpisał dwuletnią umowę z Rosą Radom.

,

Rozgrywający to absolwent uczelni Alabama A&M. Później występował w Niemczech, we Francji, w Finlandii, na Węgrzech, w Rosji, w Grecji oraz we Włoszech. Ma również węgierski paszport, grał w reprezentacji tego kraju.

W naszym kraju był już zawodnikiem Polskiego Cukru Toruń, a ostatnio reprezentował Trefl Sopot. W 15 rozegranych spotkaniach zdobywał średnio 13 punktów, 6 asyst i 3,7 zbiórki.

- Budowę drużyny zazwyczaj rozpoczyna się od rozgrywającego i zakontraktowanie dobrej, doświadczonej „jedynki” było naszym priorytetem. Rozważaliśmy wiele opcji, a z wielu względów wybór padł na Obiego Trottera. Cieszymy się, że nasze negocjacje kontraktowe zakończyły się sukcesem, tym bardziej, że umowa jest dwuletnia. Nie do przecenienia są walory czysto koszykarskie Obiego Trottera, jego obycie w różnych, sportowych środowiskach oraz sprawdzony charakter - mówi na oficjalnej stronie drużyny Piotr Kardaś, prezes ROSA SA.