Dutkiewicz: Byliśmy dobrze przygotowani
fot. Andrzej Romański/Polski Cukier

Lista aktualności

Dutkiewicz: Byliśmy dobrze przygotowani

TBV Start Lublin wygrał na wyjeździe z Treflem Sopot 81:66. Co po spotkaniu mówił zawodnik zwycięskiej drużyny Marcin Dutkiewicz?

Zespół trenera Davida Dedka właściwie od pierwszej kwarty narzucił swój styl gry, a gospodarze mieli swoje problemy w ofensywie. W ostatniej części meczu TBV Start kontrolował wydarzenia na parkiecie i zwyciężył ostatecznie 81:66.

- Chcieliśmy wyjść na boisko i zagrać swoją koszykówkę. Byliśmy dobrze przygotowani przez sztab trenerski, wiedzieliśmy co Trefl gra, jakie ma zagrywki, znaliśmy umiejętności rywali. Wszystko było w rękach zawodników, żeby pokazać dobrą obronę, a co za tym idzie - atak. Cieszy nas to, że zdobyliśmy dużo punktów, ale jeszcze bardziej to, że straciliśmy tylko 66. Każdy z zawodników pokazał dzisiaj wielki charakter - podkreśla Marcin Dutkiewicz.

To było dopiero pierwsze wyjazdowe zwycięstwo TBV Startu w tym sezonie. Wcześniej lubelska drużyna była dość blisko wygranej w Słupsku i w Gdyni, ale zawsze czegoś brakowało.

- Zagraliśmy najlepsze spotkanie na wyjeździe, to pierwsze nasze zwycięstwo w obcej hali w tym sezonie. Mam nadzieję, że ta wygrana będzie dla nas takim nowym początkiem. To pokazuje, że potrafimy grać też na wyjazdach. Zagraliśmy dobrze z drużyną wyżej notowaną - myślę, że zasłużyliśmy na to zwycięstwo. W piątek gramy ze Stelmetem, od poniedziałku rozpoczynamy akcję “Zielona Góra” - mówi Dutkiewicz.