Robinson wraca do Zielonej Góry
fot. Sebastian Rzepiel

,

Lista aktualności

Robinson wraca do Zielonej Góry

Russell Robinson (28 lat, 185 cm) ponownie zagra w ekipie Stelmetu Zielona Góra. Tym razem zawodnik został zatrudniony na dziesięciodniowe testy, po których okaże się, czy zostanie w drużynie do końca sezonu.

,

Robinson miał już grać w Stelmecie w sezonie 2013/2014, ale ostatecznie nie wystąpił w żadnym spotkaniu tego zespołu. Wcześniej był zawodnikiem PGE Turowa – dla tej drużyny w Tauron Basket Lidze zdobywał średnio 11,6 punktu oraz 3,6 asysty na mecz.

W zeszłym sezonie Amerykanin rozegrał pięć spotkań w ekipie Champville w Libanie, a w obecnym trzy mecze dla Austin Spurs w D-League.

- Russell został sprowadzony przed poprzednim sezonem ale wtedy nie dostał szansy na zaprezentowanie pełni swoich umiejętności. Ma dużo do udowodnienia, zarówno sobie jak i nam. A my potrzebowaliśmy zawodnika, który doskonale będzie rozumiał swoją rolę w zespole jako wartościowego zmiennika dla Łukasza Koszarka, kogoś kto dobro drużyny stawia na pierwszym miejscu – mówi na oficjalnej stronie zespołu generalny manager klubu Walter Jeklin.