2. kolejka (7-12): Polpharma kontra Śląsk o przedłużenie serii
fot. Norbert Bohdziul/Śląsk Wrocław

,

Lista aktualności

2. kolejka (7-12): Polpharma kontra Śląsk o przedłużenie serii

Polpharma i Śląsk będą w sobotę walczyć w Starogardzie Gdańskim o przedłużenie swoich serii zwycięstw. Na PLK.pl będzie można zobaczyć płatne przekazy wideo z tego spotkania oraz z piątkowego meczu Asseco - Kotwica.

Asseco Gdynia – Kotwica Kołobrzeg, piątek, godz. 18.00

Gdynianie byli w minionej kolejce bliscy zwycięstwa w Koszalinie, ale ostatecznie to AZS po dogrywce okazał się lepszy. Z kolei Kotwica przegrała u siebie ze Śląskiem Wrocław. W poprzednich dwóch meczach między tymi drużynami zawsze wygrywali… goście. Najważniejszym zawodnikiem Asseco jest ciągle A.J. Walton i to jego pojedynek z Matthew Rosinskim może być kluczowy dla wyniku tego spotkania. Dla gdynian ważne powinno być zatrzymanie Terrella Parksa, w czym pomogą Roman Szymański i Ovidijus Galdikas.

Ciekawostki: przegrana Asseco z Kotwicą to jedna z zaledwie dwóch porażek tego zespołu w Gdyni w tym sezonie; Piotr Szczotka w listopadowym meczu zaliczył swój rekord zbiórek w tym sezonie – 13; A.J. Walton to obecnie pierwszy przechwytujący, drugi asystujący i piąty strzelec całej TBL

Płatny przekaz wideo na PLK.pl

 

Tauron Basket Liga na facebooku 

 

Polpharma Starogard Gdański – Śląsk Wrocław, sobota, godz. 17.00

Polpharma pokonała w minionej kolejce Stabill Jezioro Tarnobrzeg na wyjeździe, a Śląsk poradził sobie z Kotwicą Kołobrzeg. Wrocławianie już dwukrotnie w tym sezonie wygrywali z ekipą ze Starogardu Gdańskiego. Składy i gra obydwu drużyn nieco się zmieniły od ostatnich starć między nimi. Teraz najciekawiej zapowiada się starcie Roberta Skibniewskiego, który jest ostatnio w dobrej formie, z Courtneyem Eldridgem. Kluczowy może być jednak pojedynek strzelców – Michaela Hicksa i Dominique’a Johnsona.

Ciekawostki: Nikola Jeftić w październiku zagrał przeciwko Śląskowi najlepszy mecz w tym sezonie – rzucił 26 punktów; Robert Skibniewski zdobył w sezonie 2010/2011 Puchar Polski z Polpharmą; Michael Hicks rzucił pięć trójek we Wrocławiu – to najlepszy jego wynik w tym sezonie w tym elemencie

Płatny przekaz wideo na PLK.pl

 

Tauron Basket Liga na facebooku 

 

AZS Koszalin – Stabill Jezioro Tarnobrzeg, sobota, godz. 18.00

Debiut trenera Igora Milicicia okazał się udany – jego AZS po dogrywce wygrał z Asseco Gdynia. Tarnobrzeżanie z kolei w pierwszym meczu dolnej szóstki przegrali z Polpharmą Starogard Gdański. Poprzednie mecze między tymi ekipami kończyły się wysokimi zwycięstwami gospodarzy. Starcie Krzysztofa Szubargi z Chaissonem Allenem może się okazać kluczowe dla wyniku meczu. Reprezentant Polski lubi brać odpowiedzialność na siebie w najważniejszych momentach. Ciekawe także jak zakończy się rywalizacja Darrella Harrisa z Andrew Fitzgeraldem.

Ciekawostki: bilans spotkań między tymi drużynami w ekstraklasie to 8-4 dla AZS; Chaisson Allen w lutom meczu zaliczył swój rekord przechwytów w tym sezonie - pięć; AZS to najlepsza drużyna pod względem skuteczności rzutów wolnych – 77,2 proc.
 

 

Tauron Basket Liga na facebooku