Lista aktualności

Uczestnicy finału IMBC odwiedzili młodych fanów

Krzysztof Sulima i Dominique Johnson ze Śląska Wrocław oraz Piotr Stelmach i Jakub Karolak z PGE Turowa Zgorzelec odwiedzili podopiecznych z Ewangelickiego Centrum Diakonii i Edukacji im. Ks. Marcina Lutra we Wrocławiu.

Koszykarze wręczyli młodym fanom kosze z niespodziankami od firmy Intermarché oraz zaprosili ich na wielki finał IMBC pomiędzy Śląskiem Wrocław i PGE Turowem Zgorzelec.

Dzieci miały okazję bliżej poznać zawodników, zadając im różnorodne pytania. Najwięcej poruszenia i rozbawienia sprawiło pytanie, czy są żonaci. Młodych kibiców interesowały także przydomki poszczególnych graczy (okazało się m.in., że Dominique Johnson ma pseudonim „Kowalski”) oraz jak profesjonaliści radzą sobie ze stresem i jak czują się po przegranych spotkaniach.

Krzysztof Sulima podkreślał, że najlepszych kibiców w Polsce ma Śląsk Wrocław. Podczas tego towarzyskiego spotkania zawodnicy obu drużyn wykorzystali sytuację i starali się przekonać dzieci, że to właśnie oni wygrają w finale Intermarché Basket Cup.

Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji im. Ks. Marcina Lutra we Wrocławiu prowadzi szeroką działalność w zakresie edukacji, pomocy społecznej i zdrowia. Pod adresem Wejherowska 28 działają m. in. szkoły dla uczniów niepełnosprawnych ruchowo i zdrowych (Gimnazjum Integracyjne, Liceum Ogólnokształcące, Technikum Ekonomiczne, Zasadnicza Szkoła Zawodowa). Uczy się tam co roku ok. 250 osób. Do szkól przyjmowani są uczniowie z terenu Wrocławia, a także z całej Polski, głównie z Dolnego Śląska.

fot. Andrzej Romański