Trybański przechodzi do AZS
fot. Wojciech Figurski/058sport.pl

,

Lista aktualności

Trybański przechodzi do AZS

Cezary Trybański (34 lata, 218 cm) przechodzi z Polpharmy Starogard Gdański do AZS Koszalin.

,

Trybański zdobywał w 16 meczach dla Polpharmy średnio 8,3 punktu oraz 6,3 zbiórki. Pierwszy Polak w NBA jest obecnie najlepszym zawodnikiem Tauron Basket Ligi w klasyfikacji blokujących - zalicza średnio 1,6 bloku na mecz. W ekipie z Koszalina środkowy zastąpi Raymonda Sykesa.

- Powrót Czarka po kontuzji, która okazała się bardziej poważna niż na początku przypuszczaliśmy, nie był łatwy. W międzyczasie doszło do zmiany trenera a także zatrudnienia nowych zawodników. Co za tym idzie nieco zmieniła się koncepcja składu, a dodatkowo kontrakt Trybańskiego jest sporym obciążeniem dla klubowej kasy. W związku z tym w ostatnim czasie poszukiwaliśmy rozwiązania, które pozwoliłoby nam dokonać odpowiednich korekt. Zgłosił się AZS, który przejmie kontrakt zawodnika z dniem 07.02.2014 - mówi na oficjalnej stronie Polpharmy prezes SKS SSA Roman Olszewski.

- Pozyskanie Cezarego Trybańskiego na pewno poprawi możliwości rotacji wśród polskich graczy, co było naszą bolączką od pewnego czasu. Pojawienie się możliwości pozyskania tak wartościowego zawodnika z polskim obywatelstwem nie mogliśmy nie wykorzystać - tłumaczy na oficjalnej stronie AZS prezes klubu Marcin Kozak.