Energa Czarni - Trefl: Sopocianie przed szansą na rewanż
fot. Łukasz Capar/Energa Czarni

,

Lista aktualności

Energa Czarni - Trefl: Sopocianie przed szansą na rewanż

Słupszczanie już dwa razy w tym sezonie pokonali sopocian w ramach Intermarché Basket Cup. Czy zespół trenera Dariusa Maskoliunasa zrewanżuje się w Tauron Basket Lidze? Początek spotkania w niedzielę o godz. 20.00. Transmisja w Polsacie Sport News od godz. 19.45.

Energa Czarni wygrali z Treflem w Ergo Arenie 77:69, a u siebie pokonali ten zespół 72:66. Najlepszym zawodnikiem pierwszego meczu był Garrett Stutz, który rzucił aż 27 punktów i dołożył do tego 10 zbiórek. W drugim wyróżniał się Jordan Hulls - trafił czterokrotnie z dystansu, zdobywając łącznie 22 punkty. W ekipie z Sopotu formę utrzymywał Sarunas Vasiliauskas, który rzucił dwa razy po 13 punktów.

Obydwie drużyny wygrały po pięć spotkań w obecnych rozgrywkach (Trefl rozegrał jeden mecz mniej). Ekipa trenera Andreja Urlepa przegrała ostatnio z wicemistrzem Polski PGE Turowem Zgorzelec. Z kolei sopocianie nie mieli żadnych problemów z pokonaniem Kotwicy Kołobrzeg.

Kibice ze Słupska z pewnością będą czekali na indywidualne starcie Garretta Stutza z Yemi Gadri-Nicholsonem. Ten drugi jeszcze w zeszłym sezonie był zawodnikiem Energi Czarnych, a teraz prezentuje się jeszcze lepiej w Treflu. Środkowy jest czołowym graczem sopockiej ekipy, zdobywa średnio 13,8 punktu oraz 7,5 zbiórki. W drużynie ze Słupska grali również Paweł Leończyk (przez trzy sezony) oraz Krzysztof Roszyk (dwa sezony).

Roderick Trice kontra Adam Waczyński - to prawdopodobnie najważniejszy pojedynek w tym spotkaniu. Amerykanin jest znany z dobrej gry w obronie, jest liderem całej Tauron Basket Ligi w przechwytach (średnio 2,6). Reprezentant Polski to najlepszy strzelec sopockiej drużyny. Waczyński zdobywa średnio 17,3 punktu w każdym meczu (drugi wynik w TBL), trafiając aż 52 proc. rzutów za trzy punkty, co plasuje go na trzecim miejscu w tym elemencie wśród wszystkich ligowych graczy.

Bardzo ciekawe także jak duet Tomasz Śnieg - Jordan Hulls poradzi sobie z rozgrywającymi Trefla, czyli Lancem Jeterem i Sarunasem Vasiliauskasem. Ważna może okazać się także skuteczność z dystansu poszczególnych zawodników. Obydwie ekipy mają specjalistów w tym elemencie - można wymienić tu chociażby Marcina Dutkiewicza czy Michała Michalaka.

Czy Trefl zrewanżuje się słupszczanom za porażki w Intermarché Basket Cup? Czy Energa Czarni wygrają z Treflem po raz trzeci w tym sezonie?

Początek spotkania Energa Czarni Słupsk - Trefl Sopot w niedzielę o godz. 20.00. Transmisja w Polsacie Sport News od godz. 19.45.