Ważne zwycięstwo Polaków

,

Reprezentacja Polski wygrała w Antwerpii z Belgią 87:73 w meczu eliminacyjnym do przyszłorocznego EuroBasketu i ma już bilans 3:2 w grupie E. Najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania był Marcin Gortat, który rzucił 29 punktów.

,

Polacy dzięki temu zwycięstwu odrobili straty z pierwszego spotkania z Belgią w Ergo Arenie (przegrali wtedy 57:64) i znacznie przybliżyli się do awansu. Biało-czerwoni byli znacznie bardziej skuteczni w rzutach z dystansu, ale o wyniku całego spotkania zadecydowała przede wszystkim bardzo dobra postawa Marcina Gortata w drugiej połowie meczu.

Jedyny Polak w NBA w dwóch ostatnich kwartach zdobył aż 22 punkty i był nie do zatrzymania w strefie podkoszowej. Bardzo ważne trójki trafiał także Łukasz Koszarek, a istotne punkty zdobywał Michał Ignerski. Belgowie w ostatniej części spotkania rzucili tylko osiem punktów - Polacy doskonale wykorzystali niemoc rywala i zdecydowanie wygrali całe spotkanie.

Następny mecz reprezentacja Polski zagra 2 września o godz. 20.15 ze Szwajcarią w Zielonej Górze.

Belgia - Polska 73:87 (22:26, 23:16, 20:20, 8:25)

Belgia: Tabu 18, Beghin 13, Driesen 10, Muya 9, Mukubu 8, Van Rossom 8, Gillet 4, Mwema 3, Moors 0, De Zeeuw 0, Iarochevitch 0.
Polska: Gortat 29, Koszarek 19, Ignerski 18, Zamojski 8, Skibniewski 6, Berisha 3, Wiśniewski 2, Waczyński 2, Ponitka 0, Wojciechowski 0, Kulig 0