,

Lista aktualności

Trefl z nowymi rozgrywającymi

Gruzin Giorgi Gamqrelidze (26 lat, 183 cm) oraz Amerykanin Frank Turner (24 lata, 178 cm) podpisali roczne umowy z Treflem Sopot, które mogą być rozwiązane po okresie testowym.

,

Giorgi Gamqrelidze koszykarską karierę rozpoczynał w ekipie Dinamo Tbilisi, w której grał do 2005 roku. Kolejne trzy sezony spędził w zespole Rustavi, z którym dwa razy zdobył mistrzostwo Gruzji. Dwukrotnie w tym czasie był wybierany najlepszym obrońcą ligi, został też najbardziej wartościowym zawodnikiem (MVP) rozgrywek w 2009 roku.

Kolejne dwa lata rozgrywający spędził w Niemczech, w zespołach Mitteldeutscher Weissenfels i LTi Giessen 49ers. W minionym sezonie Gamqrelidze wrócił do ojczyzny i grał w Olimpi Tbilisi. Z tą ekipą zdobył wicemistrzostwo kraju, zdobywając średnio 13,4 punktu, 6,8 asysty oraz 4,4 zbiórki na mecz. Był też uczestnikiem ostatniego EuroBasketu na Litwie.

Frank Turner jest absolwentem uczelni Canisius. W trakcie swojego ostatniego roku w NCAA zdobywał średnio 16,2 punktu, 5,7 asysty i 5,1 zbiórki na mecz. Profesjonalną karierę rozpoczął w Holandii, gdzie przez dwa sezony był zawodnikiem Eiffel Towers Den Bosch. W minionym sezonie jego zespół zdobył mistrzostwo kraju, pokonując w finale 4:1 ekipę Zorg and Zekerheid Leiden. Turner zdobywał średnio 12,7 punktu i 4,6 asysty (pierwsze miejsce w lidze) na mecz.

Obaj zawodnicy pojawią się w Sopocie już w najbliższy weekend. O ich przyszłości w zespole po kilkutygodniowych testach zadecyduje trener Żan Tabak.