Cesnauskis i Łapeta wzmocnią Stelmet
fot. Jacek Imiołek

,

Lista aktualności

Cesnauskis i Łapeta wzmocnią Stelmet

Mantas Cesnauskis i Adam Łapeta będą w przyszłym sezonie zawodnikami ekipy z Zielonej Góry. Nową umowę podpisał także Filip Matczak.

Mantas Cesnauskis (31 lat, 189 cm) jest doskonale znany kibicom w Polsce - od 2006 roku był zawodnikiem Energi Czarnych Słupsk. Ma za sobą występy na Litwie, w Belgii, Rosji i na Cyprze. Litwin z polskim paszportem to wszechstronny gracz - może występować zarówno na pozycji rozgrywającego, jak i rzucającego. W zeszłym sezonie w barwach ekipy ze Słupska zdobywał średnio 9,2 punktu i 2,1 asysty.

Adam Łapeta (25 lat, 217 cm) od początku swojej kariery związany był z trójmiejskimi zespołami. Urodzony w Jastarni koszykarz jest specjalistą od gry w defensywie i efektownych bloków. Do Stelmetu Zielona Góra przechodzi z ekipy mistrza kraju – Asseco Prokomu Gdynia, gdzie zdobywał doświadczenie grając także w międzynarodowych rozgrywkach Euroligi i Zjednoczonej Ligi VTB. Środkowy ma za sobą także występy w reprezentacji Polski. W zeszłym sezonie zdobywał średnio 3,6 punktu i 2,7 zbiórki.   

Klub z Zielonej Góry poinformował także, że podpisał nowy dwuletni kontrakt z Filipem Matczakiem. W zeszłym sezonie 19-latek zdobywał średnio 2,2 punktu na mecz.