Z Sopotu do Starogardu
fot. figurski.com.pl

,

Lista aktualności

Z Sopotu do Starogardu

Daniel Szymkiewicz (18 lat, 191 cm) i Wojciech Fraś (21 lat, 202 cm) zostali nowymi zawodnikami Polpharmy Starogard Gdański. Obydwaj w poprzednim sezonie występowali w Treflu Sopot.

,

Daniel Szymkiewicz był częścią srebrnej drużyny z mistrzostw Świata do lat 17 rozgrywanych w Hamburgu w 2010 roku, obok m.in. Mateusza Ponitki i Przemysława Karnowskiego. W zeszłym sezonie nie miał zbyt wielu okazji do pojawienia się na parkiecie w rozgrywkach Tauron Basket Ligi. Zagrał w dziewięciu spotkaniach, w których zdobył łącznie 9 punktów i 7 asyst. Lepiej prezentował się w drugoligowych rezerwach Trefla, gdzie zdobywał średnio 9,7 punktu i 3,1 asysty. Młody zawodnik może występować na pozycji rzucającego i rozgrywającego.

- Szymkiewicz na pewno dostanie w Polpharmie więcej szans na grę. Liczba minut będzie zależała od niego, od jego postawy. To młody zawodnik, musi się ogrywać. Na dzisiaj trener chce, żeby Szymkiewicz grał głównie na pozycji rozgrywającego i rywalizował z Marcinem Nowakowskim - mówi Roman Olszewski, prezes SKS SSA.

Wojciech Fraś występował w przeszłości w zespołach z Krakowa i Pruszkowa, a ostatnio w Sopocie. W Tauron Basket Lidze pojawił się na parkiecie w siedmiu spotkaniach. Podobnie jak Szymkiewicz, więcej grał w rezerwach swojego zespołu. W drugiej lidze zdobywał średnio 15,7 punktu i 9,3 zbiórki na mecz. Fraś może występować jako silny skrzydłowy lub środkowy.

- Fraś to kolejny utalentowany zawodnik, który nie dostawał zbyt wielu szans na grę. W Treflu była jednak zbyt duża rywalizacja. Polpharma ma być połączeniem młodości z doświadczeniem. Młodzież będzie mogła tutaj udowodnić swoją wartość - tłumaczy Olszewski.

Obydwaj zawodnicy przechodzą do Polpharmy na zasadzie wypożyczenia z Trefla Sopot. Kontrakt Szymkiewicza ma obowiązywać przez dwa lata, natomiast Frasia przez rok z możliwością przedłużenia o kolejny.