,

Przegląd prasy TBL: 20. kolejka

Zapraszamy do naszego przeglądu artykułów prasowych po 20. kolejce Tauron Basket Ligi.

,

Gazeta Wyborcza: Dramatyczna końcówka na wolne. Polpharma Starogard Gdański pokonała Energę Czarni Słupsk 78:76

Świetna postawa w czwartej kwarcie Michaela Hicksa pozwoliła Polpharmie Starogard Gdański pokonać Energę Czarni Słupsk 78:76. Dla słupszczan, którzy jeszcze niedawno byli liderem Tauron Basket Ligi, to trzecia porażka z rzędu. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: 104 i wystarczy. Jeden z najlepszych polskich koszykarzy zakończył mecz bez punktów

W przegranym przez Trefl Sopot meczu z Kotwicą Kołobrzeg (59:64) 25 min. spędził na boisku Filip Dylewicz. Sopocki skrzydłowy nie zdołał ani razu trafić do kosza i pierwszy raz od marca 2008 roku nie zdobył punktów w spotkaniu Tauron Basket Ligi. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Trwonili przewagę, ale wygrali. Turów pokonał Siarkę

Osiemnaście punktów przewagi roztrwonili w czwartej kwarcie koszykarze PGE Turowa. W Zgorzelcu Siarka była bliska sprawienia niespodzianki, ale nie pozwolił na to Aaron Cel. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Dłoniak: Dużo pracuję nad swoim mentalem

Strzelecki rekord sezonu i stuprocentowa celność przy rzutach za dwa punkty - z czego bierze się taka dyspozycja Kuby Dłoniaka? W czwartek był najskuteczniejszym koszykarzem meczu Zastalu Zielona Góra z AZS Politechniką Warszawską. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Siarka blisko niespodzianki w Zgorzelcu. Teraz czeka AZS

Trzeciej z rzędu porażki doznała drużyna Siarki Jezioro Tarnobrzeg. W czwartek "jeziorowcy" przegrali w Zgorzelcu z faworyzowanym PGE Turowem 72:80. W niedzielę fatalną passę podopieczni Dariusza Szczubiała będą chcieli przerwać w pojedynku z AZS-em Koszalin. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Arena niepełna, Basket gorszy od Anwilu

Po czwartkowym meczu ekstraklasy koszykarzy PBG Basket Poznań z Anwilem Włocławek są dwie wiadomości. Dobra jest taka, że do Areny przyszło sporo, bo ok. 2,8 tys. osób. Zła zaś - poznaniacy przegrali z silnym rywalem 64:78. Czytaj więcej

Rzeczpospolita: Kotwica i Polpharma zatrzymały faworytów

Po porażce w Kołobrzegu Trefl Sopot przestał być samodzielnym liderem Tauron Basket Ligi. Czytaj więcej