Przegląd prasy TBL: 17. kolejka

Zapraszamy do naszego przeglądu artykułów prasowych po 17. kolejce Tauron Basket Ligi.

,

Gazeta Wyborcza: Anwil rozstrzelał lidera, Śląsk rozgromił Urlepa

Dzięki niesamowitym trójkom Dardana Berishy w czwartej kwarcie Anwil Włocławek pokonał 93:87 lidera Tauron Basket Ligi Energę Czarnych Słupsk. W drugim czwartkowym spotkaniu 17. kolejki Śląsk Wrocław rozgromił na wyjeździe prowadzony przez Andreja Urlepa AZS Koszalin 103:78. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Turów ponownie liderem

PGE Turów Zgorzelec wrócił na 1. miejsce w tabeli ekstraklasy koszykarzy po zwycięstwie nad Zastalem Zielona Góra 74:65. Dotychczasowy lider Energa Słupsk przegrał we Włocławku z Anwilem 87:93. Pierwszej porażki doznał pod wodzą Andreja Urlepa AZS Koszalin. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Kotwica wyraźnie lepsza od Politechniki

Koszykarze AZS Politechniki Warszawskiej tylko w pierwszej połowie byli równorzędnym rywalem dla Kotwicy Kołobrzeg. Przegrali 64:80 w meczu 17. kolejki Tauron Basket Ligi - prawdopodobnie swoim przedostatnim meczu w tym sezonie. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Śląsk zdemolował AZS Koszalin trenera Urlepa

Śląsk zdominował na wyjeździe AZS - wrocławianie trafili 11 z 34 trójek, a walkę o zbiórki wygrali aż 35:23. Mecz Ślask wygrał aż 103:78. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Turów nie dość zmęczony, by przegrać z Zastalem

Nie pozwolili faworytowi wygrać na luzie, straty sięgające już blisko 15 punktów ograniczyli na finiszu meczu do czterech, walczyli - tyle możemy zapisać na plus zielonogórskim koszykarzom. Ale wszystko to było za mało na drużynę Turowa Zgorzelec. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Szczęśliwe zwycięstwo Siarki Jezioro. 21 pkt. Corbeeta

Zespół Siarki Jezioro Tarnobrzeg odniósł ósme zwycięstwo w Tauron Basket Lidze. W piątek "jeziorowcy" sprawili swoim fanom miły prezent świąteczny i wygrali z PBG Basketem Poznań 72:66. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Siarka jednak za mocna dla Basketu

Świetna gra w trzeciej kwarcie nie wystarczyła koszykarzom PBG Basket Poznań do tego, by wygrać w Tarnobrzegu. Czytaj więcej

Gazeta Pomorska: Anwil Włocławek wygrywa z Energą Czarnymi Słupsk

W meczu 17. kolejki Tauron Basket Ligi koszykarze Anwilu Włocławek pokonał Energę Czarnych Słupsk. Czytaj więcej

Dziennik Bałtycki: Wysokie zwycięstwo Polpharmy

Tuż przed świętami koszykarze Polpharmy poprawili sobie nastroje. Starogardzianie w Łodzi łatwo pokonali ŁKS. Była to piąta wygrana naszego zespołu. Czytaj więcej

Dziennik Bałtycki: Porażka koszykarzy PBG Basket Poznań w Tarnobrzegu

W niezbyt dobrych nastrojach zasiądą do wigilijnego stołu koszykarze PBG Basket Poznań. Wczoraj podopieczni Miliji Bogicevicia ponieśli 11. w obecnym sezonie porażkę w rozgrywkach Tauron Basket Ligi. Tym razem przegrali na wyjeździe z sąsiadem w tabeli Siarką Jezioro Tarnobrzeg 66:72. Czytaj więcej

Gazeta Wrocławska: Śląsk Wrocław nie dał szans AZS-owi trenera Andreja Urlepa

Po tym meczu kibicom koszykarskiego Śląska święta upłyną w radosnych nastrojach. Wrocławianie pokonali na wyjeździe AZS Koszalin 103:78, a co więcej, odrobili straty z pierwszego starcia (76:85), dzięki czemu wykonali bardzo duży krok w stronę pierwszej piątki tabeli TBL. Czytaj więcej