,

Przegląd prasy TBL: 12. kolejka

Zapraszamy do naszego przeglądu artykułów prasowych po 12. kolejce Tauron Basket Ligi.

,

Gazeta Wyborcza: Druga porażka Turowa, kontrowersje w Tarnobrzegu - podsumowanie 12. kolejki

Turów przegrał u siebie z Czarnymi Słupsk, to druga porażka z rzędu wicemistrzów Polski. W Tarnobrzegu Siarka po dogrywce pokonała Anwil, a w Kołobrzegu Kotwica przegrała, także po dogrywce, ze Śląskiem. Niespodzianki nie było w Zielonej Górze - Zastal pokonał Polpharmę. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Wielki mecz i wielkie kontrowersje w Tarnobrzegu

Siarka Jezioro Tarnobrzeg wygrała ofensywny, pasjonujący i dramatyczny mecz z Anwilem Włocławek 109:104. Aż 27 punktów zdobył 18-letni Przemysław Karnowski, ale po spotkaniu tyle, co o nim, mówiło się o kontrowersyjnej decyzji sędziów. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Paradoks w Tarnobrzegu. Sędzia złamał przepisy, by podjąć dobrą decyzję

Sędziowie złamali przepisy i skorzystali z powtórki telewizyjnej, by zdecydować, czy anulować punkty dla Anwilu. To pomogło Siarce w dogonieniu i pokonaniu faworyta 109:104 po dogrywce. Anwil zapowiada protest. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Wyjazdowe zwycięstwo koszykarzy ŁKS w Warszawie

W meczu dwóch najsłabszych drużyn Tauron Basket Ligi ŁKS wygrał na wyjeździe z AZS Politechniki Warszawskiej 76:68. Łodzianie zwyciężyli, bo wreszcie zagrali dobrze w obronie i dobrze rzucali z dystansu. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Jak Karnowski został seniorem

Skoro Przemysław Karnowski potrafi mimo swoich braków zdobyć aż 27 punktów przeciwko czołowemu środkowemu ligi, skoro jest bohaterem zwycięskiego meczu średniaka z kandydatem do medalu, skoro dokonuje tego w wieku 18 lat, to powody do zadowolenia są. I to duże - pisze po najlepszym meczu w karierze Przemysława Karnowskiego Łukasz Cegliński ze Sport.pl. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Jak Trefl Sopot radzi sobie bez Filipa Dylewicza. Lepiej z Dylem czy bez niego?

W niedzielnym meczu Tauron Basket Ligi Trefl Sopot zagra w Koszalinie z AZS. Po przerwie spowodowanej kontuzją do gry wróci Filip Dylewicz. Czy zespół odczuł w ogóle stratę podstawowego podkoszowego? Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Wpadka Turowa: Czarni wygrali w Zgorzelcu

Liderujący w tabeli Turów przegrał na własnym parkiecie z Czarnymi Słupsk 60:61. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Aż Walter z butów wyskoczył...

I jak tu nie kochać spotkań Zastalu... Co mecz, to wrażenia, które same podrywają widzów z krzeseł, a po nerwach prawie za każdym razem dostajemy od zielonogórskich koszykarzy szczęśliwe zakończenie. W sobotni wieczór znów zobaczyliśmy coś, co utkwi w pamięci. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Bogaty koszykarski Włocławek przegrał z Karnowskim

Jeszcze niedawno był wyrośniętym kibicem toruńskich koszykarzy. Później niespodziewanie sam nim został. Teraz zaskakuje Tauron Basket Ligę. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Sensacja w Tarnobrzegu Siarka ograła Anwil

Dodatkowych pięciu minut dogrywki potrzeba było do wyłonienia zwycięzcy w meczu Siarki Jezioro Tarnobrzeg z Anwilem Włocławek. Wygrali "jeziorowcy", którzy jeszcze na trzy sekundy przed zakończeniem regulaminowego czasu gry przegrywali trzema punktami. Czytaj więcej

Rzeczpospolita: Zadyszka lidera, w Tarnobrzegu jak w NBA

Prowadzący w tabeli PGE Turów przegrał drugi mecz z rzędu. W ekstraklasie mężczyzn coraz więcej emocji. Czytaj więcej

Gazeta Pomorska: Anwil przegrywa z Siarką i protestuje. Rewelacyjny Karnowski!

Anwil przegrał po dogrywce w Tarnobrzegu na własne życzenie i złożył protest. Cudów nie należy się jednak spodziewać. Sędziowie podjęli decyzję niezgodną przepisami, ale zgodną z duchem sportu. Włocławianie powinni mieć jednak pretensje głównie do siebie. Czytaj więcej

Dziennik Bałtycki: Czarni wygrali w Zgorzelcu z Turowem

Energa Czarni rozwiali wszelkie obawy. Nie ma mowy o kryzysie w słupskim zespole. Brązowi medaliści przerwali serię dwóch porażek, wygrywając po dreszczowcu w hicie kolejki z aktualnym liderem Tauron Basket Ligi - PGE Turowem Zgorzelec. I to w osłabieniu! Czytaj więcej

Dziennik Bałtycki: Trefl wygrał dzięki pierwszej połowie

Popis skutecznej gry ofensywnej w pierwszej połowie pozwolił koszykarzom Trefla wygrać na wyjeździe z AZS Koszalin 83:76. Mimo słabej postawy po przerwie sopocianie zdołali zgarnąć ważne zwycięstwo na trudnym terenie. Czytaj więcej

Dziennik Bałtycki: Polpharma przegrała z Zastalem

O krok od trzeciego zwycięstwa z rzędu byli zawodnicy starogardzkiej Polpharmy, którzy w Zielonej Górze długo się utrzymywali na prowadzeniu. Niestety, ostatecznie dwa punkty dopisali do swojego dorobku zawodnicy Zastalu. Czytaj więcej