Przegląd prasy TBL: 9. kolejka

Zapraszamy do naszego przeglądu artykułów prasowych po 9. kolejce Tauron Basket Ligi.

,

Gazeta Wyborcza: Wicemistrzowie Polski zatrzymali Archibeque'a i znokautowali ŁKS

Aż 43 przewagi mieli koszykarze Turowa w czwartej kwarcie meczu przeciwko ŁKS Łódź. Wicemistrzowie Polski zwycięstwo zapewnili sobie jednak już w drugiej kwarcie. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Trefl Sopot przegrał ze Śląskiem Wrocław 77:82

14 celnych rzutów za trzy punkty pozwoliły Śląskowi Wrocław odnieść sensacyjne zwycięstwo nad Trefl Sopot. - Koszykarze byli za mało agresywni i często zapominali, że przeciwnicy są groźni tak w kontratakach jak i w rzutach za trzy punkty - stwierdził trener Trefla Karlis Muiznieks. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Niedziela sensacji: Śląsk wygrywa w Sopocie, Zastal we Włocławku! Podsumowanie 9. kolejki

Śląsk Wrocław pokonał w Sopocie rozpędzonego Trefla 82:77, a Zastal we Włocławku zatrzymał Anwil 77:63. Niepokonany pozostał PGE Turów Zgorzelec, który aż 92:54 rozbił ŁKS Łódź W meczach 9. kolejki Tauron Basket Ligi zwyciężali też Kotwica Kołobrzeg i Energa Czarni Słupsk. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Słaba Polpharma Starogard Gdański, trener Zoran Sretenović oddaje się do dyspozycji prezesa

Po siódmej porażce w sezonie trener Polpharmy Starogard Gdański Zoran Sretenović oddał się do dyspozycji prezesa. - Całą winę za postawę drużyny biorę na siebie - stwierdził szkoleniowiec Kociewskich Diabłów. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Edwards lepszy, Lawal zwycięski w pojedynku siłaczy

W niedzielę we Włocławku Anwil grał z Zastalem Zielona Góra, a Corsley Edwards rywalizował z Ganim Lawalem. W pojedynku czołowych środkowych Tauron Basket Ligi statystycznie lepiej wypadł Edwards, ale to Lawal świętował nieoczekiwane zwycięstwo swojego zespołu - Zastal wygrał we Włocławku 77:63. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Koszykarze Turowa Zgorzelec znokautowali ŁKS

Aż 92:54 koszykarze Turowa rozbili ŁKS Łódź. Wicemistrzowie Polski zwycięstwo zapewnili sobie już w drugiej odsłonie gry. Zupełnie niewidoczny był czołowy środkowy TBL, Kirk Archibeque. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Wielka gra Zastalu! Niech o Łodzi nikt już nie pamięta!

To było coś więcej niż zielonogórscy fani basketu mogli sobie wymarzyć! Ostatnie minuty meczu we Włocławku, przy piłce Walter Hodge, na jego twarzy szeroki, hollywoodzki uśmiech. Bo już nic nie może się zdarzyć. Anwil leży na łopatkach. Zastal pokonał na wyjeździe jednego z wielkich faworytów ligi 77:63! Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Wieczór króla "trójek". Basket tego nie wytrzymał

Tegoroczny zwycięzca konkursu "trójek" podczas meczu gwiazd ligi, Darnell Hinson, trafił sześć z ośmiu rzutów za trzy punkty i poprowadził Czarnych Słupsk do zwycięstwa nad Basketem Poznań. Czytaj więcej

Rzeczpospolita: Porażki Anwilu i Trefla, rywale grają dla lidera

PGE Turów Zgorzelec wciąż niepokonany, wygrał już osiem spotkań z rzędu i powiększa przewagę. Czytaj więcej

Gazeta Pomorska: Anwil pudłował i przegrał z Zastalem w TBL

Włocławianie tym razem byli bardzo nieskuteczni. Zdobyli najmniej punktów w tym sezonie Tauron Basket Ligi i po sześciu zwycięstwach z rzędu musieli zaznać goryczy porażki z Zastalem Zielona Góra. Czytaj więcej

Dziennik Bałtycki: Polpharma ugrzęzła na samym dnie

Walczyli, wspinali się na wyżyny umiejętności, nawet w obronie nie odpuszczali, żywiołowo wspierali ich kibice, ale i tak przegrali. Polpharma doznała już siódmej porażki w tym sezonie i ugrzęzła na samym dnie Tauron Basket Ligi. Czytaj więcej

Dziennik Bałtycki: Czarni ograli Basket, Hinson bohaterem

Trwa zwycięska passa Energi Czarnych. Słupszczanie wygrali czwarte spotkanie z rzędu. Brązowi medaliści wysoko pokonali PBG Basket Poznań, chociaż po 30 minutach nie było takich przesłanek. Czytaj więcej

Dziennik Bałtycki: Trefl rozstrzelany trójkami

Przykra niespodzianka dla sopockich fanów. Koszykarze Śląska Wrocław trafili w Ergo Arenie aż 14 rzutów za trzy punkty, co pozwoliło im pokonać drużynę Trefla 82:77. Żółto-czarni zagrali bardzo słabe spotkanie i mimo kapitalnej gry Łukasza Koszarka ponieśli zasłużoną porażkę. Czytaj więcej