Przegląd prasy TBL: 18. kolejka

Zapraszamy do naszego przeglądu artykułów prasowych po spotkaniach 18. kolejki Tauron Basket Ligi.

,

Gazeta Wyborcza: Polonia rozgromiona w Zielonej Górze. Co się dzieje z Wichniarzem?

Koszykarze Polonii aż 68:96 przegrali w Zielonej Górze z Zastalem w 18. kolejce Tauron Basket Ligi - wysokie rozmiary porażki mogą przesądzić o braku awansu do play-off. "Czarne Koszule" zagrały bez kapitana Hardinga Nany, a kolejny słaby mecz w ataku miał Łukasz Wichniarz. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Obserwując Trefla w przegranych derbach Trójmiasta

refl zaimponował walką o zbiórki, którą wygrał 39:34. Zabrakło natomiast zespołowej gry i to wyszło w końcówce, którą goście chcieli oprzeć na indywidualnościach. Siedem asyst to zdecydowanie za mało, aby pokonać mistrza Polski. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Jak Prokom grał w derbach Trójmiasta

Horror znów dla mistrza! Jeszcze dwie minuty przed końcem Trefl prowadził 74:71, a Prokom grał już bez swojego najlepszego gracza Ratko Vardy, który zszedł za pięć fauli. Pod jego nieobecność ważne punkty zdobywali jednak Ewing i Videnov. Skończyło się na 78:76 dla Asseco. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Tomas Pacesas: Derby Trójmiasta są jak seks

- Różnica polega na tym, że w tym związku tylko jedna strona doznaje przyjemności. Druga cierpi, bo cały czas przegrywa. Ten seks nie jest dla Trefla przyjemny - mówi Pacesas. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Koszykarze Turowa wygrali na wyjeździe z Polpharmą

Skutecznie wykonywane rzuty wolne w dogrywce spotkania zapewniły Turowowi Zgorzelec zwycięstwo 93:90 w dramatycznym pojedynku na szczycie z Polpharmą w Starogardzie Gdańskim. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Siarka wciąż przegrywa

Trwa passa porażek koszykarzy Siarki Tarnobrzeg w Tauron Basket Lidze. W sobotę w 18. kolejce przegrali oni przed własną publicznością z Anwilem Włocławek 69:92. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Znakomity mecz w Poznaniu. Błysk na Czarnych tle

Znakomita gra w obronie poznańskich koszykarzy pozwoliła im pokonać lidera Tauron Basket Ligi po bardzo emocjonującym meczu. Szanse Basketu na awans do play-off wzrosły. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Zastal rozkłada na łopatki i tańczy ze szczęścia

Ze wszech miar rekordowy mecz rozegrali w sobotę koszykarze Zastalu Zielona Góra. Debiut trenerskiego duetu Tomasz Jankowski - Bogusław Onufrowicz nie mógł udać się lepiej. Bo zastalowcy z udziałem pełnego, czyli 12-osobowym składu, odrobili 20-punktową stratę z Warszawy. A nawet ci, którzy dostali najmniej minut, mieli ważne role do odegrania. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Cegłą do kosza: Zamknąć ligę, czyli spokój za uczciwość

Wprowadzenie ligi kontraktowej byłoby w polskim sporcie niełatwym przełomem, ale koszykówce jest on potrzebny. Kluby ekstraklasy zyskałyby w ten sposób spokój w zamian za uczciwość, których w lidze nie ma od lat - pisze Łukasz Cegliński z "Gazety Wyborczej". Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: TBL Defensywnie: Technika, ach technika

Problemy techniczne w 18. kolejce TBL spowodowały, że fani w całej Polsce mieli problemy z oglądaniem derbów Trójmiasta, a Igor Milicić z powodu odwołanego w Kołobrzegu meczu nie mógł pobić rekordu Tomasa Pacecasa. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Jacek Jakubowski: TV PLK nie można oddać klubom

- Jeśli finanse nam na to pozwolą, to będziemy w przyszłym sezonie robili dwa mecze z kolejki w TV PLK, jeśli nie - zostaniemy przy jednym spotkaniu. Jednym, ale transmitowanym porządnie - zapowiada prezes Tauron Basket Ligi Jacek Jakubowski. Czytaj więcej

Dziennik Bałtycki: Derby dla Asseco Prokomu

Wczoraj po kolejnym dreszczowcu gracze Tomasa Pacesasa zwyciężyli 78:76 i jest to już ich siódme kolejne zwycięstwo nad Treflem, drugie w obecnym sezonie. Czytaj więcej

Dziennik Bałtycki: Przegrany horror koszykarzy Polpharmy

Ależ dreszczowiec w stolicy Kociewia! Walka o dwa niezwykle cenne punkty trwała tyleż do ostatniej minuty, co do ostatnich sekund dogrywki! To była prawdziwa wojna nerwów i sprawdzian przygotowania fizycznego. Koniec końców górą w tym pasjonującym starciu byli koszykarze PGE Turowa Zgorzelec. Czytaj więcej

Dziennik Bałtycki: Po obiecujących zwycięstwach znowu porażka Czarnych

Kompletnie nieudany wyjazd słupszczan do Poznania. Energa Czarni przegrali bowiem z miejscowym PBG Basketem, który był znakomicie przygotowany do tego spotkania. To już szósta porażka graczy Dainiusa Adomaitisa w tym sezonie. Czytaj więcej

Gazeta Wrocławska: Turów pokonał Polpharmę 93:90

Mimo że Polpharma w minionej kolejce przegrała w Warszawie z Polonią 62:68, to zgorzelczanie nie mogli spodziewać się łatwej przeprawy. Starogardzianie nie tak dawno wywalczyli Puchar Polski, a w lidze wygrali osiem z ostatnich 10 spotkań. Czytaj więcej