Przegląd prasy TBL: 17. kolejka

Zapraszamy do naszego przeglądu artykułów prasowych po spotkaniach 17. kolejki Tauron Basket Ligi.

,

Gazeta Wyborcza: Koszykarze Trefla Sopot pokonali PBG Basket Poznań

Koszykarz Trefla Sopot Adam Waczyński, który jeszcze w poprzednim sezonie grał w PBG Basket Poznań, pogrążył w Ergo Arenie swój były zespół. Gospodarze wygrali 89:74. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Szubarga wrócił i zaimponował, Woodsa bolą plecy

Efektowny powrót do gry Krzysztofa Szubargi. W meczu z AZS rozgrywający Prokomu miał osiem asyst. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Polonia zatrzymała Polpharmę

Po sześciu zwycięstwach z rzędu w lidze i zdobyciu Pucharu Polski Polpharma przegrała niespodziewanie w Warszawie z Polonią 62:68. - Zlekceważyliśmy rywali - przyznał po meczu Deonta Vaughn. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: GoTorey.com, czyli bohater ze Zgorzelca

Mecz Gwiazd relacjonował jak dziennikarz, w walentynki wygrał konkurs całowania, dwa tysiące złotych uzyskane ze sprzedaży swoich butów na aukcji przeznaczył na świetlicę dla dzieci zagrożonych patologią. Torey Thomas z PGE Turowa Zgorzelec to ktoś więcej niż koszykarz. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Ulga Mutapcicia. Anwil zaczął grać lepiej

Po kilku bezbarwnych spotkaniach trener włocławskiego Anwilu Emir Mutapcić ma powody do zadowolenia - kujawski zespół w sobotę wygrał wysoko z Zastalem Zielona Góra. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Turów wygrał z Kotwicą

Koszykarze PGE Turowa Zgorzelec zrewanżowali się Kotwicy Kołobrzeg za porażkę z pierwszej rundy i na własnym parkiecie wygrali 89:80. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Pogrom Siarki w Słupsku

W meczu 17. kolejki Tauron Basket Ligi koszykarze Siarki Tarnobrzeg zostali rozgromieni w Słupsku przez lidera rozgrywek - Energę Czarnych 66:96. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Waczyński bez sentymentów

Zawodnik Trefla Sopot Adam Waczyński, który jeszcze w poprzednim sezonie grał w PBG Basket Poznań, pogrążył w Ergo Arenie swój były zespół. Poznaniacy przegrali 74:89, choć do przerwy prowadzili jednym punktem. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Z Anwilem nic dwa razy się nie zdarza

Faworyt z Włocławka zrobił, co zamierzał. Nie pozwolił Zastalowi grać szybkim atakiem. Sam zaatakował szeroko, do tego bronił zajadle, aż w końcu naszych zamęczył. Czytaj więcej

Rzeczpospolita: Stop Polpharmie, Asseco w górę

Drużyna ze Starogardu Gdańskiego tydzień temu zdobyła Puchar Polski. W sobotę przegrała w stolicy mecz ekstraklasy. Czytaj więcej

Gazeta Pomorska: Anwil Włocławek pokonał Zastal. Zamieszki na trybunach

Anwil pokonał Zastal z bonusem! Świetny mecz włocławian w TBL Anwil Włocławek nie tylko odniósł pewne zwycięstwo w bardzo dobrym stylu, ale również wywalczył bonus.... Czytaj więcej

Przegląd Sportowy: Szubarga: Chcę być mistrzem!

Krzysztof Szubarga znów gra. Po wyleczeniu poważnej kontuzji - zerwanie więzadła w kolanie - znów pojawił się na boisku. Po półrocznym leczeniu i rehabilitacji jest w dobrej formie. W spotkaniu z AZS Koszalin grał przez ponad 23 minuty, zdobył 7 punktów i miał 8 asyst. Czytaj więcej

Dziennik Bałtycki: Mistrz pokazał klasę w Koszalinie

Tylko przez kilka minut koszaliński AZS był godnym rywalem dla Asseco Prokomu. W wyjazdowym meczu gdynianie dali pokaz zespołowej gry ofensywnej i gdyby nie dekoncentracja w ostatniej kwarcie, rozmiary końcowej wygranej byłyby dużo większe. Czytaj więcej

Dziennik Bałtycki: Młode wilki Polonii zatrzymały Polpharmę!

Niestety, wspaniała seria zwycięstw starogardzkiej Polpharmy dobiegła końca. Nie ma już w Tauron Basket Lidze niepokonanych w 2011 roku. Wygraną Polonii Warszawa przed własną publicznością można zaliczyć do niespodzianek, ale podopieczni Wojciecha Kamińskiego wielokrotnie już pokazywali pazury. Czytaj więcej

Gazeta Wrocławska: PGE Turów Zgorzelec - Kotwica Kołobrzeg 89:80

Mówisz Kotwica - myślisz Ted Scott. Niespełna 26-letni rzucający nadmorskiego klubu napsuł w tym sezonie krwi niejednemu rywalowi. Nie inaczej było w pierwszym starciu z Turowem, kiedy zdobył aż 37 punktów. Czytaj więcej

Onet.pl: Błysk Nowakowskiego, powrót Szubargi

Koszykarze Polonii Warszawa wygrywając 68:62 przerwali serię sześciu zwycięstw z rzędu Polpharmy Starogard Gdański. Do Asseco Prokomu po poważnej kontuzji wrócił Krzysztof Szubarga i zaliczył osiem asyst. Czytaj więcej