,

Przegląd prasy TBL: Puchar Polski

Zapraszamy do naszego przeglądu artykułów prasowych po spotkaniach finałowego turnieju o Puchar Polski.

,

Gazeta Wyborcza: Polpharma z Pucharem Polski. Skąd znakomita seria zespołu?

W półfinale padł Prokom, a w finale Anwil - Polpharma Starogard wygrała w Gdyni turniej Final Four o Puchar Polski i zdobyła pierwsze trofeum w historii klubu. Zaskoczenie? Niekoniecznie, jeśli spojrzy się na bilans drużyny, od kiedy prowadzi ją Zoran Sretenović... Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: TBL Defensywnie: Polpharma jak Spurs

Imponującym bilansem 19. zwycięstw i zaledwie dwóch porażek legitymuje się zespół Polpharmy Starogard Gdański, odkąd trenerem tej drużyny został Zoran Sretenović. Polpharma jest jak San Antonio Spurs - oni po prostu robią swoje. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Od MVP do MVP, czyli 10 lat Roberta Skibniewskiego

W 2001 roku 18-letni Robert Skibniewski został MVP turnieju o mistrzostwo Polski juniorów starszych, które zdobył jego Śląsk Wrocław, a potem zadebiutował w ekstraklasie i w Eurolidze. W sobotę o 10 lat starszy rozgrywający został wybrany MVP turnieju Final Four, w którym jego Polpharma Starogard zdobyła Puchar Polski. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Robert Skibniewski o Śląsku, odwadze, rzucaniu i graniu głową

- Czego mi zabrakło, żeby wcześniej prowadzić grę czołowego zespołu w Polsce? Odwagi. Poddałem się systemowi, w którym młodego chłopaka, Polaka, można zrównać z ziemią, opierniczyć - mówi Robert Skibniewski, 28-letni rozgrywający Polpharmy i MVP turnieju Final Four o Puchar Polski. Czytaj więcej

Rzeczpospolita: Puchar Polski dla Polpharmy

Polpharma Starogard Gdański zdobyła Puchar Polski koszykarzy. W finałowym meczu, rozegranym w Gdyni, Polpharma wygrała z Anwilem Włocławek 75:67. Czytaj więcej

Gazeta Pomorska: Puchar Polski nie dla Anwilu

Anwil po raz trzeci w tym sezonie przegrał z Polpharmą. Można się pocieszać, że rewanż nadejdzie w ligowym play off. Ale jak na razie - to rywale są lepsi i w lidze, i w Pucharze Polski. Czytaj więcej

Przegląd Sportowy: Historyczny triumf Polpharmy

Koszykarze Polpharmy Starogard Gd. po raz pierwszy w historii zdobyli Puchar Polski. W finałowym meczu rozegranym w Gdyni pokonali wicemistrza kraju Anwil Włocławek 75:67 (19:20, 22:16, 22:16, 12:15). Czytaj więcej

Dziennik Bałtycki: Polpharma Starogard Gdański wygrała wszystko

Polpharma Starogard Gd. musiała przejść długą drogę, aby pierwszy raz w historii klubu wznieść Puchar Polski. Czytaj więcej