Przegląd prasy TBL: 10.kolejka

Zapraszamy do naszego przeglądu artykułów prasowych po 10. kolejce Tauron Basket Ligi.

,

Gazeta Wyborcza: Czarni bez litości dla Anwilu

Anwil z nowym trenerem Emirem Mutapciciem rozbity w Słupsku! W najciekawszym meczu 10. kolejki TBL lider nie pozostawił wątpliwości złudzeń i wygrał 95:86. To dziewiąte zwycięstwo Czarnych w tym sezonie. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Varda zrobił różnicę

Pojawienie się na boisku w drugiej połowie Ratko Vardy oraz szybka gra piłką po obwodzie sprawiły, że Asseco Prokom Gdynia pokonał Polpharmę Starogard Gdański 89:82. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Pyszniak: Nigdy nie interesował mnie marazm

- Zawsze stawiałem sobie wysokie cele - w Kętrzynie, w Olsztynie, w Gdańsku. W Tarnobrzegu, kiedy przyjechałem, ambicji nie było, a zespół od 30 lat grał w II lidze. Mnie to nie satysfakcjonowało i postanowiłem coś zmienić. Udało się, bo jako trener i prezes w jednej osobie zawsze potrafiłem pewne rzeczy zorganizować - mówi trener i prezes Siarki Tarnobrzeg Zbigniew Pyszniak. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Polonia blisko kolejnej niespodzianki, ale Trefl lepszy w końcówce

- Byliśmy bardzo, bardzo blisko zwycięstwa. Zabrakło może jednej zbiórki - żałował mecz w Sopocie trener Polonii Wojciech Kamiński. "Czarne Koszule" jeszcze 21 sekund przed końcem prowadziły 65:63, ale przegrały 65:71. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: TBL Defensywnie: Telewizyjna Basket Liga

Aż trzy z sześciu spotkań transmitowane przez telewizję były dostępne w 10. kolejce Tauron Basket Ligi. W przekazach TV brylują Turów i Czarni, zaraz za nimi jest beniaminek z Zielonej Góry. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Cegłą do kosza: Animator restaurator

Siarka, także za sprawą Pyszniaka, wniosła do TBL folklor typowy dla lig niższych i jakkolwiek jako klub i drużyna pod pewnymi względami od konkurencji odstaje, to jednak pracę Pyszniaka - jeden z moich rozmówców znakomicie określił go mianem "animatora tarnobrzeskiej koszykówki" - docenić trzeba - pisze Łukasz Cegliński z "Gazety Wyborczej". Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Niesamowita końcówka Turowa i wygrana w Poznaniu

Niewiarygodny mecz Turowa, którego koszykarze potrafili odrobić 20 punktów straty i po dogrywce wygrali na wyjeździe 72:71 z PBG Basketem Poznań. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Złudne nadzieje w Tarnobrzegu

W meczu dwóch najsłabszych drużyn w Tauron Basket Lidze Siarka Tarnobrzeg po bardzo słabej grze przegrała u siebie z AZS-em Koszalin 84:98. Tarnobrzeżanie są na ostatnim miejscu i mają już dwa zwycięstwa mniej niż będący "oczko" wyżej akademicy. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Basket pokazuje jak przegrywać

Aż 20 pkt przewagi roztrwonili koszykarze PBG Basket Poznań. W dogrywce lepszy był Turów Zgorzelec, który przez cztery kwarty nie prowadził ani razu! Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: W pojedynku dwóch Scottów lepszy Hodge!

- Jeśli dojdzie zaciekłej końcówki, zadecyduje szczęście - mówił przed meczem trener Tomasz Herkt. Szczęście Kotwicy nazywało się Ted Scott, szczęście Zastalu - Walter Hodge. I nasze szczęście błysnęło na koniec większą klasą! Czytaj więcej

Gazeta Pomorska: Anwil Włocławek bez obrony i przegrany w Słupsku

Znów niemal sto punktów stracili włocławianie i debiutujący trener Emir Mutapcić boleśnie na własnej skórze mógł się przekonać, jak wiele pracy w obronie czeka jego nową drużynę. Czytaj więcej

Dziennik Bałtycki: Trefl Sopot - Polonia Warszawa 71:65

W ostatnim meczu 10. kolejki Tauron Basket Ligi po emocjonującym, choć nie stojącym na najwyższym poziomie widowisku Trefl Sopot pokonał u siebie Polonię Warszawa 71:65. Czytaj więcej

Dziennik Bałtycki: Energa Czarni Słupsk - Anwil Włocławek 95:86

Porażka przed tygodniem w Gdyni z Asseco Prokomem tylko rozjuszyła koszykarzy Energi Czarnych, którzy bezlitośnie rozprawili się przed własną publicznością z wicemistrzem Polski Anwilem Włocławek. Czytaj więcej

Dziennik Bałtycki: Asseco Prokom Gdynia - Polpharma Starogard Gdański 89:82

Asseco Prokom niepodzielnie rządzi na Pomorzu. W kolejnym derbowym meczu gdynianie pokonali Polpharmę Starogard Gdański 89:82 (23:21, 20:26, 25:15, 21:20), choć ci ostatni dzielnie walczyli. Czytaj więcej

Gazeta Wrocławska: Mentalność zwycięzców. Turów pokonał Basket Poznań

Gdy po pierwszej połowie Turów przegrywał w Poznaniu 20:40, mało kto wierzył, że zgorzelczanie będą w stanie odnieść zwycięstwo. Nadzieja jednak nie umierała. Czytaj więcej

Rzeczpospolita: Trudny debiut Mutapcicia, dogrywka w Poznaniu

W hitowym meczu dziesiątej kolejki Tauron Basket Ligi lider tabeli Czarni Słupsk łatwo pokonał u siebie wicemistrza Polski Anwil Włocławek. Czytaj więcej

Głos Wielkopolski: PBG Basket: To już nie tylko brak szczęścia

Po pierwszych 20 minutach koszykarze PBG Basket Poznań wygrywali z PGE/Turowem Zgorzelec 40:20 i wydawało się, że w 10. kolejce Tauron Basket Ligi wreszcie odniosą zwycięstwo. Nic z tych rzeczy. Podopieczni trenera Miliji Bogicevicia w drugiej połowie zagrali dramatycznie źle, a w trzeciej kwarcie zdobyli tylko osiem punktów. Czytaj więcej

Onet.pl: Turów ma charakter, Czarni wciąż znakomici

Dwa mecze 10. kolejki Tauron Basket Ligi zakończyły się różnicą jednego punktu. W Poznaniu Turów odrobił 20 "oczek" straty i wygrał po dogrywce 72:71, a Zastal pokonał Kotwicę 74:73. W Słupsku znów dominowali gospodarze. W czterech ostatnich minutach drugiej kwarty Czarni zdobyli 20 punktów nie tracąc żadnego. Ostatecznie wygrali z Anwilem 95:86. Czytaj więcej