Przegląd prasy TBL: 6. kolejka

Zapraszamy do naszego przeglądu artykułów prasowych po 6. kolejce Tauron Basket Ligi.

,

Gazeta Wyborcza: Cegłą do kosza: Ostatni egzamin Griszczuka?

Przygnębione miny mieli koszykarze z Włocławka i trener Igor Griszczuk w końcówce meczu w Zielonej Górze. Anwil przegrał z Zastalem 69:79 i choć wynik nie dziwi, bo przecież beniaminek u siebie jest niepokonany i wygrywał m.in. z Asseco Prokomem i Treflem, to styl gry wicemistrzów Polski budzi negatywne odczucia. Grają po prostu słabo. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: TBL Defensywnie: Siarka nastraszyła lidera

Energa Czarni Słupsk w dalszym ciągu pozostają liderem Tauron Basket Ligi po tym, jak pokonali na wyjeździe Siarkę Tarnobrzeg 81:73 po dogrywce. Drugi w tabeli Zastal Zielona Góra ponownie wysoko wygrał trzecią kwartę i na własnym parkiecie nie dał szans Anwilowi Włocławek (79:69). Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Wysoka porażka Polonii

Aż 62:89 przegrali koszykarze Polonii w meczu 6. kolejki Tauron Basket Ligi w Starogardzie z Polpharmą. - Dobrze zagraliśmy tylko w pierwszej kwarcie, pozostałe 30 minut było słabe - mówił trener "Czarnych Koszul" Wojciech Kamiński. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Turów Zgorzelec nadal rozczarowuje

PGE Turów przegrał po dogrywce wyjazdowe spotkanie z Kotwicą Kołobrzeg. Znakomite zawody zagrał Ted Scott, który ustanowił rekord punktowy ligi. Na początku sezonu koszykarze Turowa grają słabo i zawodzą. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Siarkowcy przestraszyli się wygranej?

Kolejny mecz w Tauron Basket Lidze przegrali koszykarze Siarki Tarnobrzeg. Tym razem beniaminek TBL przed swoją publicznością uległ niepokonanemu liderowi rozgrywek Enerdze Czarnym Słupsk 73:81 po dogrywce i zajmuje 10. miejsce w tabeli. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Zastal za szybki nawet dla Anwilu

W trzeciej kwarcie zastalowcy znów wykonali swoje słynne depnięcie i odjechali rywalom tak, jak gdyby to nasi byli multimedalistami z wielkim budżetem, a ich rywale debiutantami, którzy przyjechali pobrać naukę i oddać szacunek. Wielki Anwil nie zdobył hali w Zielonej Górze!. W czwartej kwarcie nawet nas nie postraszył. Czytaj więcej

Gazeta Pomorska: Słaby Anwil Włocławek tłem w Zielonej Górze

Coś złego dzieje się z wicemistrzami Polski. Fatalna obrona, brak skuteczności, wiele słabych punktów to zbyt wiele mankamentów, by powalczyć o zwycięstwo z Zastalem. Czytaj więcej

Dziennik Bałtycki: PBG Basket Poznań - Trefl Sopot 58:66

Koszykarze Trefla mają już na swoim koncie pierwsze w obecnym sezonie wyjazdowe zwycięstwo. W Poznaniu sopocianie pokonali 66:58 miejscowy PBG Basket. W decydującym fragmencie znakomicie wypadł Lorinza Harrington. Czytaj więcej

Dziennik Bałtycki: Polpharma Starogard Gdański - Polonia Warszawa 89:62

Polpharma Starogard Gd. nie rozegrała koncertowego spotkania, popełniała dużo prostych błędów, ale mimo tego zdominowała stołeczną Polonię, w efekcie wygrała drugie ligowe spotkanie z rzędu i znacznie awansowała w tabeli TBL. Czytaj więcej

Dziennik Bałtycki: ASK KS Siarka Tarnobrzeg - Energa Czarni Słupsk 73:81

Nikt się nie spodziewał, że mecz Energi Czarnych Słupsk z Siarką Tarnobrzeg będzie łatwym spotkaniem, ale też niewielu sądziło, że Czarne Pantery pokonają gospodarzy dopiero po dreszczowcu, który trzymał w napięciu jeszcze bardziej niż mecz z Zastalem Zielona Góra. Słupszczanie wygrali 81:73 i utrzymali pozycję lidera. Czytaj więcej

Przegląd Sportowy: Griszczuk w połowie

Niezbyt udaną passę ma trener Igor Griszczuk. Od pół roku wszystko udaje mu się tylko w połowie. Anwil awansował do finału PLK, ale uległ w nim do zera z Asseco Prokomem. Czytaj więcej

Głos Wielkopolski: PBG Basket przegrał po raz drugi

Koszykarze PBG Basket Poznań po raz drugi przegrali w tym sezonie w rozgrywkach Tauron Basket Ligi. W niedzielny wieczór podopieczni trenera Miliji Bogicevicia ulegli Treflowi Sopot 58:66 w znowu wypełnionej do ostatniego miejsca hali AWF przy Drodze Dębińskiej. Czytaj więcej

Gazeta Wrocławska: Kosztowny przestój Turowa w Kołobrzegu

Mimo że Kotwica źle rozpoczęła bieżący sezon, to PGE Turów nie spodziewał się łatwej przeprawy. Goście zapowiadali jednak podjęcie walki o pierwsze wyjazdowe zwycięstwo. Czytaj więcej

Rzeczpospolita: Wzorzec z Zielonej Góry

Energa Czarni Słupsk pozostaje jedynym niepokonanym zespołem w Tauron Basket Lidze. Lider zwyciężył po dogrywce z debiutującą w ekstraklasie Siarką Tarnobrzeg. Czytaj więcej

Głos Pomorza: Siarka Tarnobrzeg - Energa Czarni Słupsk 73:81

Po emocjonującej dogrywce Energa Czarni Słupsk wygrała z Siarką Tarnobrzeg. Słupszczanie wciąż są niepokonanym liderem Tauron Basket Ligi! Czytaj więcej

Echo Dnia: Koszykarze tarnobrzeskiej Siarki przegrali po dogrywce z Energa Czarni Słupsk

W meczu szóstej kolejki Tauron Basket Ligi koszykarze tarnobrzeskiej Siarki nie sprostali we własnej hali Energi Czarnym Słupsk. Emocjonujące spotkanie zakończyło się po dogrywce sukcesem gości 81:73. Czytaj więcej