Przegląd prasy TBL: 5. kolejka

Zapraszamy do naszego przeglądu artykułów prasowych po 5. kolejce Tauron Basket Ligi.

,

Gazeta Wyborcza: Rezerwy Prokomu rozbite w Poznaniu

Potwierdziło się, że kiedy koszykarze Asseco Prokom grają mecz ligowy w rezerwowym składzie, rzadko kiedy można ich traktować jako faworytów. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Twierdza Ergo Arena

Trzeci mecz ligowy Trefla w Ergo Arenie i trzecie pewne zwycięstwo. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: TBL Defensywnie: Włocławek, mamy problem

Wicemistrzowie Polski Anwil Włocławek to jeden z najsilniejszych klubów Tauron Basket Ligi. Przynajmniej na papierze, bo po pięciu kolejkach podopieczni Igora Griszczuka wcale nie grają tak, jakby można było oczekiwać od srebrnych medalistów. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: 1/10 z gry, straty, bezproduktywność. Oto rezerwy Anwilu

Kiedy dublerzy Polpharmy Starogard Gdański w sobotę zdobyli dla swojej drużyny aż 49 punktów, rezerwowi Anwilu Włocławek mieli ich zaledwie... 2. To zadecydowało o sensacyjnej porażce wicemistrzów Polski. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Skibniewski o Polpharmie: Maszyna ruszyła

Polpharma Starogard, która do soboty nie wygrała w Tauron Basket Lidze meczu, nieoczekiwanie pokonała na wyjeździe Anwil Włocławek 84:82. - Anwil nie był przygotowany na naszą zmienną obronę. Widziałem to w sposobie rozgrywania ich akcji, które ja doskonale pamiętam - mówi rozgrywający Polpharmy Robert Skibniewski, który sezon zaczynał we Włocławku. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Czarni lepsi od Zastalu, Anwil gorszy od Polpharmy!

Ciekawa sobota w Tauron Basket Lidze - w meczu na szczycie dwóch niepokonanych drużyn Energa Czarni Słupsk pokonali Zastal Zielona Góra 85:83, a Polpharma Starogard, która przegrała pierwsze cztery spotkania, po zmianie trenera od razu wygrała i to z Anwilem we Włocławku! Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Imponująca defensywa Turowa Zgorzelec

Po bardzo nudnej pierwszej połowie i bójce w trzeciej kwarcie PGE Turów Zgorzelec pokonał AZS Koszalin 79:68. Gracze Jacka Winnickiego znakomicie zagrali w defensywie. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Czwarta porażka tarnobrzeskiej Siarki

W piątej kolejce Tauron Basket Ligi koszykarze Siarki Tarnobrzeg przegrali z Treflem w Sopocie. To czwarta z rzędu porażka podopiecznych Zbigniewa Pyszniaka, którzy w tabeli zajmują przedostatnie miejsce. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Mistrz Polski rozbity w Poznaniu!

PBG Basket Poznań - Asseco Prokom Gdynia 80:64. Siedem celnych rzutów na osiem prób za trzy punkty w ostatniej kwarcie sprawiły, że koszykarze PBG Basket Poznań okazale i zasłużenie wygrali z Asseco Prokomem Gdynia. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Nie każdy porywający finisz możesz wygrać!

W meczu niepokonanych drużyn decydowała ostatnia sekunda. Wcześniej Zastal długo kontrolował grę i prowadził. Na finiszu Czarni dopadli naszych. W ostatnim ataku zastalowców rzuty naszych nakryły dwie czapy. Chwilę po tym my w obronie nie mieliśmy tyle szczęścia. Królewska dobitka należała do Pawła Leończyka. Zastal przegrał pierwszy raz w Tauron Basket Lidze - 83:85. Czytaj więcej

Gazeta Pomorska: Anwil Włocławek grał w pięciu i przegrał z Polpharmą

Anwil grał tak nierówno, że... nie wiadomo było, czego można się spodziewać po tym zespole. Zaczął mecz z Polpharmą tak, że wydawało się, iż problemem będą tylko rozmiary zwycięstwa. Sam Nikola Jovanovic zdobył w pierwszej kwarcie 12 z 24 pkt. zespołu, czyli zaledwie o 3 pkt. mniej od całego zespołu ze Starogardu Gd. (1/9 za 3 w tym okresie). Czytaj więcej

Przegląd Sportowy: Bohater Słupska: Nie myślę o porażkach

- Nawet nie myślę o tym, że ktoś może nas pokonać - mówi Paweł Leończyk, który w meczu niepokonanych ekip ekstraklasy koszykarzy zdobył zwycięskie punkty dla Energi Czarnych Słupsk. Czytaj więcej

Przegląd Sportowy: Zoran jak Jose

Zoran Sretenović był znakomitym koszykarzem. Gdy Tomasz Cielebąk, zawodnik Polpharmy, podkreśla, że Serb to najlepszy rozgrywający z jakim grał, to słowa te nie są kurtuazją. Czytaj więcej

Głos Wielkopolski: Asseco/Prokom dużo słabszy od PBG Basket

Po znakomitym spotkaniu koszykarze PBG Basket Poznań pokonali w niedzielne popołudnie 80:64 Asseco/Prokom Gdynia. To czwarta wygrana podopiecznych Miliji Bogicevicia w tegorocznych rozgrywkach Tauron Basket Ligi. Czytaj więcej

Rzeczpospolita: Tylko Czarni bez porażki

W meczu niepokonanych w Tauron Basket Lidze Energa Czarni Słupsk wygrała 85: 83 z Zastalem Zielona Góra. Czytaj więcej