Tauron GTK zwycięża w Łańcucie

,

W spotkaniu drużyn w dolnej części tabeli ORLEN Basket Ligi Tauron GTK Gliwice pokonało na wyjeździe Muszyniankę Domelo Sokół Łańcut 96:71.

,

Po trójce Marcina Nowakowskiego gospodarze prowadzili na początku 5:0. Szybko lepszy rytm złapali jednak gliwiczanie, a dzięki rzutom Martinsa Laksy i Chrisa Czerapowicza to oni byli lepsi o pięć punktów. Spotkanie na chwilę się wyrównało, ale kolejne zagrania Kadre Graya i Koby’ego McEwena sprawiły, że po 10 minutach było 15:20. W drugiej kwarcie Tauron GTK uciekało nawet na 10 punktów dzięki akcjom Aleksandra Busza i Terry’ego Hendersona. Większą aktywnością zaczął wykazywać się Tyler Cheese, dzięki czemu Muszynianka Domelo Sokół był ciągle w grze. Później jednak kolejne trójki trafiali Gray i Laksa, a dzięki zagraniu Łukasza Frąckiewicza po pierwszej połowie było 39:53.

W trzeciej kwarcie po trójce Tylera Cheese’a zespół trenera Marka Łukomskiego zbliżył się jeszcze na siedem punktów. Przyjezdni zareagowali jednak na to rewelacyjną serią 0:12 i po kolejnych zagraniach Martinsa Laksy oraz Kadre Graya byli już lepsi o 19 punktów! Ostatecznie dzięki akcji wykończonej przez Macieja Bendera po 30 minutach było 54:78. Kolejna część spotkania już niewiele mogła zmienić. Ekipa trenera Pawła Turkiewicza całkowicie kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Ostatecznie Tauron GTK zwyciężyło aż 96:71.

Najlepszym zawodnikiem gości był Kadre Gray, który zanotował triple-double: 12 punktów, 12 zbiórek i 11 asyst. Milivoje Mijović zdobył dla gospodarzy 25 punktów i 3 zbiórki.