Rosa kontra Stelmet w finale Dąbrowa Górnicza Basket Cup

,

Czy Stelmet Zielona Góra wywalczy Puchar Polski po raz drugi z rzędu? A może Rosie uda się rewanż za finał sprzed roku? Początek ostatniego spotkania Dąbrowa Górnicza Basket Cup o godz. 20.00. Studio przed meczem rozpocznie się już o godz. 19.30 w Polsat Sport News.

Bilety dostępne są na stronie plk.abilet.pl oraz w kasach hali na dwie godziny przed rozpoczęciem spotkań.

O Puchar Polski drugi raz z rzędu powalczą Rosa i Stelmet. W minionym roku w Gdyni w wielkim finale zespół trenera Saso Filipovskiego pokonał radomian 77:71, a Najbardziej Wartościowym Zawodnikiem (MVP) tego spotkania został wybrany Przemysław Zamojski.

Mistrzowie Polski w Dąbrowie Górniczej grają świetnie. Bez większych problemów poradzili sobie najpierw z Asseco Gdynia (86:62), a później Anwilem Włocławek (87:59). Rosa z kolei w ćwierćfinale toczyła zacięty bój z Polskim Cukrem Toruń (67:65), a w sobotę okazała się lepsza od Energi Czarnych Słupsk (81:70).

Kto tym razem sięgnie po Puchar Polski? Początek ostatniego spotkania Dąbrowa Górnicza Basket Cup o godz. 20.00. Studio przed meczem rozpocznie się już o godz. 19.30 w Polsat Sport News.