Puchar FIBA Europe: Niemcy zbyt silni

,

Fraport Skyliners wygrywa w Radomiu z Rosą 75:58 w ostatnim meczu fazy grupowej Pucharu FIBA Europe. Zespół trenera Wojciecha Kamińskiego nie awansował do dalszego etapu rozgrywek.

,

Pierwszą kwartę radomianie rozpoczęli od prowadzenia 9:3 po rzucie Roberta Witki, ale później spotkanie było dużo bardziej wyrównane. Ostatecznie po trafieniu Toreya Thomasa był remis po 16. Druga część meczu była bardzo podobna, ale tym razem dzięki rzutowi wolnemu Michaela Morrisona to ekipa z Niemiec wygrywała jednym punktem. W kolejnej kwarcie z dystansu trafiali Quantez Robertson, Tomas Dimsa oraz Philip Scrubb, a drużyna Fraport Skyliners wygrywała już 60:51. W ostatniej części meczu goście zagrali zdecydowanie lepiej w ataku - ostatecznie wygrali 75:58 i pozostali niepokonani w Pucharze FIBA Europe.

Rosa Radom - Fraport Skyliners 58:75 (16:16, 20:21, 15:23, 7:15)

Rosa: Harris 15, Zajcew 12, Sokołowski 8, Szymkiewicz 6, Bonarek 6, Thomas 3, Adams 3, Witka 2, Jeszke 2, Schenk 1, Zegzuła 0

Fraport Skyliners: Robertson 20, Scrubb 19, Theodore 15, Richter 7, Ilzhofer 5, Dimsa 5, Morrison 4, Oldenburg 0, Little 0, Merz 0