Intermarché BC: Anwil bliżej awansu

,

Anwil Włocławek wygrał z Energą Czarnymi Słupsk 86:74 w pierwszym spotkaniu drugiej rundy fazy wstępnej Intermarché Basket Cup. Najlepszym strzelcem zespołu trenera Miliji Bogicevicia był Marcus Ginyard, który zdobył 20 punktów.

,

Anwil Włocławek – Energa Czarni Słupsk 86:74

Słupszczanie świetnie rozpoczęli to spotkanie i już po dwóch minutach i akcji 2+1 Roberta Tomaszka prowadzili 9:0. W zespole gospodarzy na taki stan rzeczy starali się odpowiadać Tony Weeden i Ryan Wright. Po dwóch akcjach z rzędu Kanadyjczyka Anwil przegrywał tylko jednym punktem. To jednak nie zrobiło wrażenia na gościach, którzy dość szybko dzięki rzutom wolnym Odeda Brandweina wygrywali siedmioma punktami. Energa Czarni w drugiej kwarcie nadal kontrolowali wydarzenia na parkiecie i po punktach Tomaszka prowadzili 37:26. Sytuacja zaczęła zmieniać się w kolejnej części gry. Zawodnicy trenera Miliji Bogicevicia zaczęli gonić rywali, ale nie było to łatwe – doprowadzali do remisu, ale nie potrafili wyjść na prowadzenie.

Dopiero w końcówce trzeciej kwarty akcja Krzysztofa Szubargi pozwalała im na wygrywanie 62:60. Ostatnia część meczu zdecydowanie należała już do gospodarzy, którzy wygrali ją 24:14. Świetnie radził sobie w niej Szubarga, zdobywając dziewięć punktów. Trafienie Marcusa Ginyarda dało Anwilowi najwyższe prowadzenie w całym meczu - 86:74. W zespole z Włocławka nie zagrał Seid Hajrić, natomiast w ekipie Energi Czarnych zabrakło Todda Abernethy’ego i Valdasa Dabkusa.

Najlepszym strzelcem Anwilu był Marcus Ginyard, który rzucił 20 punktów. 18 punktów i 8 asyst dołożył Krzysztof Szubarga. Po 19 punktów dla Energi Czarnych zdobyli Robert Tomaszek i Yemi Gadri-Nicholson.

Terminarz II rundy fazy wstępnej IBC:

Energa Czarni Słupsk – Anwil Włocławek, 12 grudnia 2012 r., godz. 18.15

Jezioro Tarnobrzeg – AZS Koszalin, 16 grudnia 2012 r., godz. 18.00
AZS Koszalin – Jezioro Tarnobrzeg, 23 grudnia 2012 r., godz. 17.00

W pojedynczych meczach możliwe są remisy. Dogrywka zostanie rozegrana, jeśli łączny wynik dwumeczu będzie remisowy. Liczba zdobytych punktów u siebie i na wyjeździe nie ma znaczenia.

Do Etapu II (faza centralna) wchodzą zwycięzcy II rundy. W fazy centralnej wezmą udział także ekipy wyłonione w rozgrywkach na szczeblu PZKosz oraz uczestnicy rozgrywek europejskich.

Po zakończeniu Etapu I zostanie wyłoniony gospodarz turnieju Final Four fazy centralnej Intermarché Basket Cup. W przypadku, jeśli byłby nim jeden z klubów, który będzie miał prawo gry w Etapie II, w jego miejsce do gry w kolejnych meczach IBC zostanie zaproszona na zasadzie „dzikiej karty” drużyna przegrana w II rundzie Etapu I, która odpadła z rywalizacji mniejszą różnicą punktów. W przypadku równej liczby punktów w obu parach, zdecyduje wyższe miejsce w tabeli TBL w momencie decyzji o przyznaniu organizacji turnieju finałowego.