Euroliga: Asseco Prokom przegrywa w Hiszpanii

,

Asseco Prokom Gdynia przegrał z Unicają Malaga 48:63 w kolejnym spotkaniu w Eurolidze. Adam Hrycaniuk zdobył dla gości tego meczu 10 punktów.

,

Właściwie tylko w pierwszej kwarcie mistrzowie Polski byli równorzędnym przeciwnikiem dla zespołu z Malagi. Unicaja zaczęła co prawda od prowadzenia 8:2, ale później świetną serią popisał się Asseco Prokom i po trafieniu Rasida Mahalbasicia prowadził 10:8. Ostatecznie ta część meczu zakończyła się remisem.

Później gra zespołu trenera Kestutisa Kemzury wyglądała znacznie gorzej. Największym problemem była skuteczność z dystansu, a także słabsza dyspozycja Łukasza Koszarka. W pewnym momencie tej kwarty po rzucie Txemiego Urtasuna gospodarze wygrywali 26:17.

W kolejnych częściach meczu Unicaja bez problemu utrzymywała prowadzenie, a goście nie potrafili się zbliżyć do rywali. Dzięki rzutom wolnym Zorana Dragicia ekipa z Hiszpanii prowadziła aż 43:25. Gdynianie swoją niemoc w rzutach trzypunktowych przełamali dopiero w ostatniej kwarcie. Po 19 niecelnych próbach całego zespołu w końcu trafił Alex Acker (ostatecznie skuteczność w tym elemencie wyniosła 1/21).

Unicaja Malaga - Asseco Prokom Gdynia 63:48 (13:13, 21:10, 13:8, 16:17)

Unicaja: Perović 12, Calloway 11, Zorić 8, Gist 7, Dragić 6, Urtasun 5, Williams 5, Simon 4, Lima 3, Vasquez 2, Vidal 0, Jimenez 0

Asseco Prokom: Hrycaniuk 10, Acker 9, Mahalbasić 9, Blassingame 6, Ponitka 6, Richards 4, Szczotka 2, Robinson 2, Witka 0, Pamuła 0, Koszarek 0