13. kolejka (7-14): AZS wygrywa derby

,

AZS Koszalin pokonał w derbach Pomorza Środkowego Kotwicę Kołobrzeg 85:68, a najlepszym zawodnikiem gospodarzy był J.J. Montgomery. Do niespodzianek doszło w Warszawie i Łodzi. AZS Politechnika wygrała z Polpharmą 88:83, a ŁKS pokonał PBG Basket 94:88.

,

AZS Koszalin – Kotwica Kołobrzeg 85:68

Świetna trzecia kwarta w wykonaniu zawodników trenera Andreja Urlepa wystarczyła do wygrania derbów Pomorza Środkowego. W ekipie Kotwicy zabrakło najlepszego ostatnio w zespole Demetriusa Browna. AZS miał problemy z zatrzymaniem tylko Odeda Brandweina – reszta graczy nie była zbyt skuteczna. Zaskoczył także Szymon Rduch, który trafił cztery trójki. Koszalinianie byli przede wszystkim dużo bardziej skuteczni w rzutach za dwa punkty, a także grali bardziej zespołowo – zaliczyli 22 asysty (goście tylko 11). Prawdziwą zaporą nie do przejścia pod koszem był Callistus Eziukwu, który zaliczył aż pięć bloków, skutecznie utrudniając grę Kotwicy. Za dobre spotkanie znowu trzeba pochwalić Piotra Pamułę, który zdobył 15 punktów dla AZS.

Najskuteczniejszym zawodnikiem gospodarzy był J.J. Montgomery, który zdobył 16 punktów. Oded Brandwein rzucił dla Kotwicy 20 punktów.

Więcej o tym meczu | Zapis konferencji prasowej | Rozmowa z J.J. Montgomerym | Galeria zdjęć | Wideo z meczu

AZS Politechnika Warszawska – Polpharma Starogard Gdański 88:83

Polpharma po raz trzeci w tym sezonie przegrywa z młodym zespołem ze stolicy. Gospodarze byli dużo bardziej skuteczni w rzutach za dwa punkty, a przede wszystkim grali znacznie bardziej zespołowo – zaliczyli 20 asyst. Ponadto aż sześciu graczy AZS Politechniki zdobyło 10 lub więcej punktów. Goście mieli problemy z powstrzymaniem Macieja Kucharka, który był bezbłędny w rzutach z dystansu. Tym razem bohaterem spotkania nie był Brandon Hazzard – Amerykanin rzucił co prawda 12 punktów, ale nie próbował swoich firmowych rzutów z dystansu.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Maciej Kucharek, który zdobył 18 punktów. 24 punkty dla Polpharmy rzucił Michael Hicks.

Więcej o tym meczu | Zapis konferencji prasowej | Rozmowa z Łukaszem Wilczkiem | Wideo z meczu

ŁKS Łódź – PBG Basket Poznań 94:88

Łodzianie dopięli swego i wygrali jeszcze jedno spotkanie w tym sezonie Tauron Basket Ligi. Stało się to głównie dzięki bardzo dobrze rozegranej pierwszej kwarcie, którą wygrali 29:16. Okazało się, że w bardzo dobrej formie po powrocie z Nike Hoop Summit był Michał Michalak, a świetny mecz rozegrał także Jarosław Zyskowski. Trzeba podkreślić, że gospodarze osiągnęli tak dobry wynik, pomimo że na parkiecie zabrakło Piotra Trepki i Pawła Malesy, którzy narzekali na kontuzje. Gracze trenera Piotra Zycha nie potrafili poradzić sobie z Djordje Miciciem, ale ograniczyli poczynania innych graczy, a przede wszystkim sami świetnie rzucali z dystansu.

Michał Michalak zdobył dla ŁKS aż 27 punktów. Jeszcze więcej punktów dla PBG Basketu rzucił Djordje Micić – 33.

Więcej o tym meczu | Zapis konferencji prasowej | Rozmowa z Jarosławem Zyskowskim | Wideo z meczu

Śląsk Wrocław – Siarka Jezioro Tarnobrzeg 90:80

Wrocławianie nie mieli większych problemów z pokonaniem osłabionej ekipy trenera Dariusza Szczubiała. O wyniku spotkania zadecydowała druga kwarta, wygrana przez gospodarzy 32:13. W całym meczu Śląsk miał sporą przewagę w walce o zbiórki, szczególnie na atakowanej tablicy. W zespole trenera Miodraga Rajkovicia nie do powstrzymania byli głównie Aleksandar Mladenović i Paul Graham. Z kolei w zespole Siarki Jezioro double-double zaliczyli Marek Piechowicz i Nicchaeus Doaks. Goście w drugiej połowie spotkania stracili J.T. Tillera i Przemysława Karnowskiego z powodu przekroczonego limitu fauli – to zadecydowało o tym, że nie mieli już szans na skuteczne ściganie rywala.

Najlepszym graczem Śląska był Paul Graham, który zdobył aż 27 punktów, 5 zbiórek i 5 asyst. 24 punkty dla Siarki Jezioro rzucił Nicchaeus Doaks.

Więcej o tym meczu | Zapis konferencji prasowej | Rozmowa z Miodragiem Rajkoviciem | Wideo z meczu | Galeria zdjęć