Świetna druga połowa WKS Śląska

,

Mistrzowie Energa Basket Ligi, WKS Śląsk Wrocław dzięki rewelacyjnej drugiej połowie wygrali przed własną publicznością z Enea Abramczyk Astorią Bydgoszcz 101:90.

,

Początek spotkania był minimalnie lepszy dla przyjezdnych, którzy mogli liczyć na Daniela Szymkiewicza oraz Mike’a Smitha. Później świetnie zaczął sobie radzić Łukasz Frąckiewicz, a po trójce Bena Simonsa mieli już dziewięć punktów przewagi. To nie był koniec! Po akcji 2+1 Myke’a Henry’ego różnica wzrosła do 14 punktów. Aleksander Dziewa i Łukasz Kolenda starali się zmniejszać straty, ale po trójce Simonsa po 10 minutach było 18:30. W drugiej kwarcie prowadzenie Enea Abramczyk Astorii urosło do nawet 17 punktów dzięki zagraniu Smitha. Gospodarze odpowiedzieli jednak serią 8:0, dzięki czemu ciągle byli w grze. Bydgoszczanie ciągle pokazywali bardzo dobrą skuteczność, kontrolując tym samym wydarzenia na parkiecie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 52:60.

Trzecią kwartę zespół trenera Ertugrula Erdogana rozpoczęła od serii 7:0 i po akcji 2+1 Aleksandra Dziewy przegrywała już tylko punktem. Po kilku minutach prowadzenie swojej drużynie dawał Jeremiah Martin! Mecz teraz był zdecydowanie bardziej wyrównany, a sytuacja zmieniała się właściwie co rzut. Dzięki trafieniu DJ Mitchella gospodarze po 30 minutach prowadzili 79:75. Zaraz na początku kolejnej części meczu przewaga wrocławian wzrosła do 10 punktów dzięki kolejnym rzutom Mitchella. Od tego momentu ekipa trenera Thanasisa Skourtopoulosa nie mogła już nawiązać rywalizacji. WKS Śląsk całkowicie kontrolował wydarzenia i zwyciężył aż 101:90.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Jeremiah Martin z 25 punktami, 9 asystami i 6 zbiórkami. Daniel Szymkiewicz zdobył dla gości 23 punkty i 3 zbiórki.