MKS lepszy od Tauron GTK

,

W ostatnim meczu pierwszej kolejki Energa Basket Ligi MKS Dąbrowa Górnicza pewnie pokonał Tauron GTK Gliwice 88:70.

,

Gliwiczanie na początku meczu mogli liczyć na trójki Filipa Puta i dzięki temu byli lepsi o pięć punktów. W pewnym momencie MKS zanotował jednak małą serię 6:0 i po akcji Joe Chealeya wychodził na prowadzenie. Również aktywni byli później Alonzo Verge oraz Trevor Bluiett, a dąbrowianie mieli siedem punktów przewagi. Po 10 minutach było 25:18. Po trójce Martina Krampelja i zagraniu Verge’a prowadzenie zespołu trenera Jacka Winnickiego wynosiło już 16 punktów! Sytuację starali się zmieniać Szymon Ryżek oraz Mateusz Szlachetka. Dzięki ich akcjom Tauron GTK nawiązało rywalizację, ale jednocześnie aż trzech zawodników miało cztery faule, co powinno utrudniać rotację. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 43:36.

W trzeciej kwarcie dąbrowianie starali się kontrolować wydarzenia na parkiecie. Filip Put i Szymon Ryżek starali się to zmieniać, ale nie potrafili zatrzymać m. in. Joe Chealeya. Po akcji Amerykanina przewaga wynosiła 15 punktów. Tauron GTK zmniejszało jeszcze te straty, bo mogli jeszcze liczyć na Mateusza Szlachetkę. Trafienie Martina Krampelja oznaczało jednak, że po 30 minutach było 63:53. W ostatniej części meczu zespół trenera Marosa Kovacika zbliżył się jeszcze na osiem punktów dzięki akcji Terrance’a Fergusona. Gospodarze opanowali jednak sytuację - ciągle bardzo dobrze radził sobie Bluiett, a dodatkowo swoje akcje kończył Verge. W końcówce pojawili się rezerwowi, a MKS pewnie zwyciężył 88:70.

Trevon Bluiett był najlepszym zawodnikiem gospodarzy - zdobył 23 punkty. Filip Put zdobył dla gości 17 punktów i 6 zbiórek.