BM Stal wygrywa w Szczecinie

,

BM Stal Ostrów Wielkopolski pokonała na wyjeździe Kinga Szczecin 97:88 w pierwszym niedzielnym meczu Energa Basket Ligi.

,

Spotkanie od początku było wyrównane, chociaż po rzutach Damiana Kuliga i Adonisa Thomasa to goście mieli małą przewagę. King miał w składzie jednak Andrzeja Mazurczaka oraz Filipa Matczaka, co sprawiało, że ciągle był w grze. Po trójce tego pierwszego zdobywał małe prowadzenie. Ostatecznie dzięki trójce Tony’ego Meiera po 10 minutach było 27:23. Drugą kwartę BM Stal rozpoczęła od rzutów z dystansu Aleksandra Załuckiego i Ojarsa Silinsa. To z kolei oznaczało, że gospodarze ponownie musieli powoli gonić wynik. Po późniejszych zagraniach Nemanji Djurisicia różnica na korzyść gości wzrosła do siedmiu punktów. Pierwsza połowa zakończyła się lepiej dla ostrowian - 44:49.

W kolejnej części meczu bardzo dobry fragment Adonisa Thomasa sprawiał, że drużyna trenera Andrzeja Urbana kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Jego późniejsze kolejne zagrania oznaczały 11 punktów przewagi. Sytuację szczecinian starali się poprawiać Filip Matczak oraz James Eads, ale to nie wystarczało. Akcja Quentina Snidera ustawiła wynik po 30 minutach na 64:76. Damian Kulig oraz Jakub Garbacz potwierdzali w czwartej kwarcie swoją dobrą formę. Swoje minuty w ekipie trenera Arkadiusza Miłoszewskiego dostawał Konrad Szymański i trafiając trójki dobrze je wykorzystywał. BM Stal nie pozwalała się jednak dogonić, a ciągle świetny był Thomas. Ostatecznie ostrowianie zwyciężyli 97:88.

Najlepszym graczem gości był Damian Kulig z 20 punktami, 9 zbiórkami i 4 asystami. Po 16 punktów dla gospodarzy zdobyli Andrzej Mazurczak, Filip Matczak oraz Phil Fayne.