Co za powrót Grupa Sierleccy Czarnych! Pokonali mistrzów

,

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk przez cały mecz musieli gonić wynik, ale w samej końcówce trafienie Beau Beecha dało im zwycięstwo nad mistrzami Energa Basket Ligi - Arged BM Stalą Ostrów Wielkopolski 83:82!

,

Gospodarze rewelacyjnie rozpoczęli to spotkanie - po rzutach Damiana Kuliga było już 10:0! Tę serię po chwili przerwał efektownym wsadem Marcus Lewis. Słupszczanie potrafili nawiązać rywalizację, ale to Arged BM Stal miała inicjatywę w ataku. Po trójce Bartosza Jankowskiego goście przegrywali jednak tylko dwoma punktami. Późniejsze świetne akcje Jakuba Garbacza i Denzela Anderssona sprawiały, że po 10 minutach było 25:15. W drugiej kwarcie obie drużyny nie grały już tak ofensywnie, a dzięki rzutom Klassena i Lewisa Grupa Sierleccy Czarni ciągle byli w grze. Ostrowianie nie pozwalali jednak na zbyt dużo i powoli zaczęli kontrolować wydarzenia na parkiecie. Ostatecznie jednak ponownie Lewis zbliżył przyjezdnych do stanu 40:30 po pierwszej połowie.

W trzeciej kwarcie ponownie niezwykle aktywny był Damian Kulig i dzięki niemu ekipa trenera Igora Milicicia powiększała przewagę. Zespół ze Słupska nie chciał pozwolić na wiele więcej, a mógł liczyć przede wszystkim na Marcusa Lewisa. Po późniejszych akcjach Jakuba Musiała przegrywał tylko trzema punktami! Po 30 minutach było zaledwie 62:58. W kolejnej części meczu James Florence ponownie powiększał przewagę gospodarzy i dawał swojej drużynie trochę spokoju. Jak się okazało - tylko na chwilę. Kolejne zagrania Garretta, Younga i Lewisa sprawiły, że Grupa Sierleccy Czarni zbliżyli się na punkt! Końcówka była szalona! W kluczowym momencie przechwyt i punkty zanotował Beau Beech, a mistrzowie nie byli w stanie już na to zareagować! To było pierwsze prowadzenie tej ekipy w całym meczu! Ostatecznie słupszczanie zwyciężyli 83:82.

Najlepszym graczem gości był Marcus Lewis z 22 punktami i 6 zbiórkami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Damian Kulig - zdobył 18 punktów i 5 zbiórek.