Pewne zwycięstwo WKS Śląska nad Asseco Arką

,

W jedynym sobotnim spotkaniu Energa Basket Ligi WKS Śląsk Wrocław pewnie pokonał Asseco Arkę Gdynia 86:63.

,

Początek spotkania był nerwowy dla obu drużyn, ale to WKS Śląsk był stroną z ofensywną inicjatywą. Głównie dzięki trafieniom Ivana Ramljaka szybko uciekali na sześć punktów. Asseco Arka nieźle spisywała się w kontrze i potrafiła odrobić część strat po akcjach Filipa Dylewicza i Anthony’ego Durhama. Ostatecznie dzięki zagraniom Aleksandra Dziewy i Łukasza Kolendy po 10 minutach było 19:14. W drugiej kwarcie zespół trenera Andreja Urlepa uciekał ponownie nawet na osiem punktów, ale trójkami odpowiadali Dylewicz oraz Marcin Kowalczyk. Wrocławianie całkowicie kontrolowali jednak wydarzenia na parkiecie. Po kolejnych trafieniach Dziewy i Kantera pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 38:29.

Na początku trzeciej kwarty gdynianie zanotowali kilka strat, a WKS Śląsk świetnie to wykorzystał i miał serię 6:0. Po późniejszych wsadach Ivana Ramljaka przewaga gospodarzy wynosiła aż 19 punktów. Zespół trenera Milosa Mitrovicia nie była w stanie w tym fragmencie nawiązać rywalizacji. Po 30 minutach było 68:43. Jacobi Boykins w kolejnej części spotkania starał się lekko poprawić sytuację swojej drużyny, ale nie do końca to wychodziło. Bardzo dobrze prezentowali się Justice oraz Dziewa, a swoje akcje dokładał też ponownie Kolenda. Ostatecznie wrocławianie zwyciężyli 86:63.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Kodi Justice z 18 punktami, 3 zbiórkami i 3 asystami. W ekipie gości wyróżniał się Jacobi Boykins, który rzucił 17 punktów.