Ofensywny mecz dla WKS Śląska

,

WKS Śląsk Wrocław zagrał świetnie w ataku i ostatecznie pokonał we własnej hali PGE Spójnię Stargard 105:90 w 13. kolejce Energa Basket Ligi.

,

Nowy zawodnik PGE Spójni, Admon Gilder, bardzo dobrze wszedł w to spotkanie, a jego drużyna prowadziła 6:2. Gospodarze odpowiedzieli na to serią 10:0 - świetnie spisywali się Aleksander Dziewa i Travis Trice. Po późniejszej trójce Kodiego Justice’a różnica wzrosła do 13 punktów. To nie był koniec, bo wrocławianie rewelacyjnie prezentowali się w ataku! Ostatecznie po 10 minutach było aż 37:23. W drugiej kwarcie dość szybko przewaga wynosiła już 19 punktów dzięki współpracy Dziewy z Keremem Kanterem. Tomasz Śnieg i Admon Gilder starali się na to reagować, ale prowadzenie WKS Śląska było zbyt duże. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 64:46.

Początek trzeciej kwarty należał do zespołu trenera Marka Łukomskiego - szybkie akcje Gildera sprawiły, że przyjezdni zbliżyli się na 11 punktów. Gospodarze ciągle grali przede wszystkim pod kosz, co pozwalało im na kontrolowanie wydarzeń na parkiecie - chociaż różnica nie była już tak duża. Po 30 minutach i trafieniach Martinsa Meiersa było 82:66. Kolejna część spotkania niewiele zmieniała, ponieważ drużyna trenera Andreja Urlepa nadal była zdecydowanie lepsza. Po trójce Trice’a prowadzenie wynosiło ponownie 18 punktów. “Setkę” przekroczył Kodi Justice, a WKS Śląsk zwyciężył ostatecznie 105:90.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Aleksander Dziewa z 26 punktami, 5 zbiórkami, 4 asystami, 3 przechwytami i 3 blokami. Admon Gilder zdobył dla gości 23 punkty, 5 zbiórek i 3 asysty.